Windows 7 RTM - wersja finalna, a może nie do końca?


(Piotr Kupichaaa) #1

Witam,

na łamach DP można przeczytać, że 13 lipca Windows 7 uzyska status RTM. Moje pytanie - czy będzie to wersja jaka trafi 22 października na półki sklepowe?

Tak, wiem, że RTM to wersja finalna (RTM - ang. release to manufacture lub ready to market). Ale co w przypadku, gdy ktoś z pracowników / partnerów Microsoftu już po stworzeniu RTM odkryje jakiś mega ultra hiper super bug, który jakimś cudem przeoczono w procesie produkcji? Możliwe jest wydanie wówczas RTM2 czy cichaczem zaimplemetują poprawkę?

Pozdrawiam.


(Wojtek Moto) #2

Tak, to będzie dokładnie ta sama wersja, co wydana 22 października 2009.

RTM2? Nie, bo poprawiać w ten sposób system możnaby w nieskończoność, przekładając ciągle moment premiery - kiedy w takim razie przygotować tłoczenie płyt, dystrybucję systemu wśród partnerów, itp.?

Poważne błędy w systemach były, są i będą - nieważne czy to Windows 7, Windows XP, jakakolwiek odmiana Linux-a czy Leopard. Jeśli wykryte zostaną w wersji RTM - zostaną załatane łatką aktualizacyjną już po opublikowaniu systemu.


(Piotr Kupichaaa) #3

Dzięki za konkretną odpowiedź.


(Wojtek Moto) #4

Nie ma sprawy.

Sporo o Windows 7 możesz dowiedzieć się tutaj - http://www.windows7.pl/forum/index.php


(roobal) #5

Oczywiście to prawda, że żaden system nie jest bezbłędny ale liczy się także szybkość łatania systemu. Microsoft i Apple niestety do szybkich nie należą a chociażby ostatnio nawet głośno o http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... d+miesiecy

Co do pytania, system zapewne będzie łatany a aktualizacje powinny pojawiać się w Windows Update, gdzieś tu ostatnio na forum była mowa o tym, że MS przygotowuje już wręcz pierwszego Service Packa dla 7, który jest głównie zbiorem łatek i dodatków oby tylko MS nie zapominał o wydawaniu łatek i był z tym trochę szybszy to może kiedyś skorzystam z ich systemu :slight_smile: Podobno ruszyły już nawet prace nad Windows 8 - o tym więcej znajdziesz na forum :slight_smile:

Pozdrawiam!