Windows 7 - samoistne wprowadzanie zmian, kłódki przy ikonach, "migające" okna


(Zielona Dusza) #1

Witam,

Mam problem z moim systemem Windows 7. System został zainstalowany na moim laptopie jakieś 3 lata temu, działał sprawnie koło 1,5 roku. Na początku były to problemy z "migającymi" oknami - okna w pewnych momentach (niekoniecznie przy dużym obciążeniu) migają, pokazuje w pasku "brak odpowiedzi" po czym stan wraca do normalnego. To nie było tak bardzo uciążliwe, dało się to przeżyć, ale jednak...

Kolejny problem, który pojawił się w ostatnim tygodniu to kłódki przy ikonach. Nie wiem co one oznaczają, ja nie wprowadzałam żadnych zmian, pojawiły się tak po prostu, z dnia na dzień. Nie mają one określonego schematu, pojawiają się zarówno przy folderach, jak i przy skrótach, zarówno przy folderach z dysku D, jak i z dysku C.

Wygląda to tak:

 

 

 

A ostatni problem, jaki się pojawił dzisiaj, to problem z dostępem do plików. Nie wiem dlaczego, ale system postanowił pozmieniać opcje plików, które były dostępne w trybie "normalnym" - czyli mogłam je swobodnie edytować. 

Wygląda to tak:

 

 

 

Co mogę z tym wszystkim zrobić? Proszę o pomoc i wyrozumiałość - nie znam się na komputerach aż tak. Dziękuję z góry


(Atis) #2

Przywracanie systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/system-restore


(Zielona Dusza) #3

Z chęcią bym to zrobiła dzisiaj, ale pojawił się kolejny problem. Windows 7 instalował aktualizacje, później miał się uruchomić ponownie i od tego momentu nie da się go uruchomić, gdyż pojawia się bluescreen z błędem podczas uruchamiania. Próbowałam różnych trybów, normalnego, awaryjnego, za każdym razem to samo. Muszę odzyskać dane z dysku C i przenieść je na dysk D (na którym nie ma systemu). Pomóżcie! !!


(Atis) #4

Jeżeli po F8 masz opcję Napraw komputer to:

F8 > Napraw Komputer > Przywracanie systemu

Do kopiowania danych możesz wykorzystać dystrybucję Linux Live typu Puppy Linux lub Mini XP.

Hiren's BootCD w skład którego Mini Windows XP.

Bootowalny pendrive utworzysz za pomocą Universal USB Installer


(Zielona Dusza) #5

Nie mam po naciśnięciu F8 tej opcji. Mam natomiast te wymienione na stronie Microsoftu: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/advanced-startup-options-including-safe-mode#1TC=windows-7

Próbowałam "Ostatniej znanej dobrej konfiguracji", ale znów wywala mi bluescreena. Może technical information z bluescreena wam coś powie?

Nie za bardzo rozumiem, po co miałabym tworzyć bootowalnego pendrive?


(Atis) #6

A w jaki sposób chcesz skopiować dane skoro nie można uruchomić systemu?

Linux Live lub Mini XP można uruchomić z pendrive lub CD bez konieczności instalacji.

W ten sposób uzyskasz dostęp do dysku i skopiujesz dane.