Windows 7 - skoki pingów

Witam, mój problem polega na dużych skokach pingów gdy internet jest pod jakimkolwiek obciążeniem (gry przez sieć, tv, skype). Gdy przeglądam internet ping jest normalny i bez skoków. Na 2gim komputerze na, którym jest win xp takiego problemu niema. Natomiast na 1wszym na windowsie 7 ultimate 64bit są te skoki. Net to światłowód, łączę się z routera po kablu, pakietów nie gubię. Kontaktowałem się z operatorem, od nich wszystko jest w porządku więc musi coś być nie tak na moim kompie. Pingując mój router gdy nic nie robię opóźnienia to standardowe 1ms ale gdy odpalę już np przykładowo jakiś stream to są straszne skoki a nie powinno ich być wklejam ssa. Jeśli miał ktoś kiedyś taki problem albo zna rozwiązanie proszę o pomoc. Dodam, że wszystkie firewalle i inne tego typu blokady mam powyłączane, inne podłączone kompy do tego routera śmigają bez zakłóceń. Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie. 

post-278528-0-70805800-1433235091_thumb.

Sprawdź inne DNS-y:

 

Google

Niestety nie pomogło. Wrzuce ss obrazującego jak to wygląda np podczas grania w csgo. Może to być wina sterowników czy karty sieciowej? Używam tej zintegrowanej na płycie.