Windows 7 + sp1 = system się nie uruchamia

(Pkwiatkowski7) #1

Powitać.

Piszę do Was w bardzo nietypowej sprawie. Po zaktualizowaniu się windowsa do sp1 system się nie uruchamia. Czarny ekran po tym jak bios załatwi swoje sprawy. Tylko kursor biały w lewym górnym rogu jest.

Co ciekawe instalując W7 z zintegrowanym sp1 po instalacji od razu czarny ekran jest.

Ma ktoś jakieś pomysły?

(Grosjean) #2

Płyta z systemem i funkcja napraw powinna pomóc.

(tores1977) #3

Jak integrowałeś sp1 z w7, może coś źle zrobiłeś ?

(Pkwiatkowski7) #4

Naprawa systemu nic nie dała. Nawet problemu nie znalazł.

Płytę ze zintegrowanym sp1 to od szwagra wziąłem. Oczywiście oryginał Windows7 HomePremium 32bit. Moja instalka to Windows7 Professional 64-bit bez sp1(jako student polibudy dostałem go).

A do głowy przychodzi mi pewien przypadek z jakim się spotkałem. Znajomy kompa przyniósł i mówi że mu się windows wczytuje i za chwile komputer się wyłącza. To była siódemka homepremium. Chciał żeby nowy system zainstalować.

No i zaczęły się jaja. Instalka w7 32-bit dochodziła do momentu wczytywania się instalatora( czarne tło i windows loading file) a potem reset lub wyłączenie kompa. Przy w7 64-bit to samo, Vista 64-bit też tylko Vista 32bit dała się zainstalować. Tylko że po instalacji też resety lub komp padł. Okazało się że płyta główna była walnięta (popuchnięte kondensatory). Płyta została wymieniona i komp działa.

Może tu też problem jest sprzętowy? Problem podobny.

(Grosjean) #5

Czy dobrze zrozumiałem że masz 64 bitowy system i aktualizowałeś go za pomocą 32 bitowego?

(Pkwiatkowski7) #6

Jakoś źle zrozumiałeś.

Na początku miałem Windows7 Pro 64-bit. Chodził normalnie, dopóki nie pobrał sobie sp1 i go nie zainstalował. Po instalacji się nie uruchomił.

Tak więc przeinstalowałem system. Znowu pobrał sobie sp1 i znowu to samo. Tak więc wziąłem inną instalkę windowsa (homepremium 32bit +sp1) i zainstalowałem ją. Nie aktualizowałem 64 bitowego systemu 32 bitowym, to chyba oczywiste jest. Zresztą napisałem to na początku.

A podając przykład jak instalowałem różne wersje W7 i Visty i tylko 32 bit działa chciałem porównać te dwa przypadki z jakimi się spotkałem.