Windows 7 spowalnia aplikacje

Mam pewien problem. Kupiłem Windows’a 7 ale wcześniej miałem Windows’a XP. Na Windowsie XP wszystko lepiej działało czyli nie zacinały się gry itp. Teraz gdy zainstalowałem windows’a 7 to wszystko działa trochę wolniej. I teraz moje pytanie, co mam zrobić by wszystko działało lepiej ? Czy mam kupić nowy procesor bo mam trochę stary.

Mój komputer:

System: Windows 7

Procesor: Intel Core 2 Duo 1.86 GHz

RAM: 2.50 GB

Karta graficzna: 512 MB

Czy to Windows 7 32 bitowy czy 64 bitowy? Bo jak 64 bitowy to być może 2.50 GB jest przymało po uruchomieniu gier(minimalne wymagania Win 7 x64 to 2 GB RAM).

Podaj jakieś konkretniejsze szczegóły odnośnie karty graficznej, bo być może i ona jest tym tzw., wąskim gardłem

PS

Popraw tytuł postu, bo inaczej temat może polecieć do kosza.

Windows 7/64bit

Ati Radeon X300/X550/X1050 Series

pierwszy raz słyszę aby windows 7 spowalniał programy, za to słyszałem, że pirackie wersje tak robią, pozdrawiam

:smiley: spowalnia taka przenośnia. Po prostu tak na moje oko, to mój komputer sobie nie radzi za bardzo z Windows 7.

uważam, że powinien sobie radzić, oczywiście jak włączysz areo to może zwalniać, ja mam laptopa, karta ati 256 mb, do tego procek intel T5400 core 2 duo i pracuje mi się na windows 7 z włączonym areo bardzo przyjemnie, żadnych spowolnień , podaj model karty graficznej