Windows 7 spowalnia dzialanie gier

(system) #1

Witam.

Mam problem z systemem Windows 7. Sam system dziala normalnie, nie ma zadnych problemow. Pierwsze problemy pojawiaja sie przy uruchamianiu gier, polega to na tym ze komputer nie jest w stanie "ciagnac" gier na najwyzszych detalach, nawet przy ustawieniu gry na nizszych detalach komputer nie jest w stanie normalnie funkcjonowac i odtwarzac gier.

Konfiguracja komputera:

-Intel Core 2 2.93GHz,

-3 GB RAM Kingston,

-ATI Radeon 5450 512MB DDR3,

Dorzucam log z OTL.

http://wklej.org/id/352851/

(Qba Lukaszczyk) #2

To nie dział do logów. Poza tym - gry oryginalne? Jakie gry? Jeśli masz na myśli Metro 2033, to ta gra jest chyba do Quad Core przystosowana.

(Freeq52) #3

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, zaktualizuj DirectX. Przeczyść kompa jakimś dobrym antywirusem, zdefragmentuj dyski, przeczyść rejestr. Podaj też temperatury poszczególnych podzespołów, z naciskiem na kartę graficzną i procek (w stanie spoczynku i w czasie grania).

(Wiktor 1996 96) #4

Gry się tną bo masz kartę graficzną przeznaczoną do pracy biurowej a nie gier.

(Łukash) #5

wiktor96 , ale żeś palnął,może procesor też ma słaby?a ramu tyle co nic?To wina systemu Win 7 a w szczególności tego że jest 64bit,sterowniki niedopracowane,jak i jeszcze sam system,a i same gry pewnie też.

(ADR1991) #6

Fakt. Do gier na najwyższych detalach się nie nadaje. Jakie gry próbujesz uruchomić?

(Szaman15) #7

http://www.pcworld.pl/testy/recenzja/KG ... .html#read i pytanie co za gry tam odpalasz

(RoninPn) #8

ATI Radeon 5450 512MB DDR3, - potwierdzam to nie jest karta graficzna do gier, mam to badziewie i zdemontowałem do blaszaka wróciła

NV 8600 z najnowszymi sterownikami niema zająknięć w BF BC2 takich jak były na ATI 5450 pomimo iż w/g W7 karta lepiej wspiera Aero i 3D.

Wydaje mi się że to coś z przepustowością bo w trakcie ładowania map radek się mulił i rozpoczynałem grę gdy w tym samym momencie moja ekipa dawno przejęła już pierwsze flagi. Karta ma tendencję do nagrzewania się ponad miarę przynajmniej ta którą ja mam czyli HIS - 59-60 stopni. Do tego pojawiały się dziwne bugi takie jak strzały znikąd i kill kam ukazywał że miejsce z którego padły strzały jest zajęte przez przeciwnika - tak jak by zniknęła bryła lub była przeźroczysta a może po prostu karta nie nadąża teksturować ?. Tego typu "dziwne bajerki" się nie pojawiają na NV.

Polecono mi zakupić Radka 5770 z 1GB/DDR5 - tylko ta cena :frowning:

(Łukash) #9

RoninPn , a czy na niskich detalach karta też nie wyrabiała?A 59-60 stopni to chyba wcale nie dużo.

(Qba Lukaszczyk) #10

Biorąc pod uwagę, że karty graficzne nagrzewają się najbardziej - jest to wynik dobry, zwłaszcza w stresie.

(RoninPn) #11

Tylko dla czego przy tej temperaturze wywala mnie z gry do pulpitu, przy NV tego niema :slight_smile:

(Szaman15) #12

Jak by się grzała to by ci się komp zwieszał zapewne coś sterowniki szalały lub sama gra na tej karcie