Windows 7 spowalnia

Witam,

Mój komputer: Windows 7 Pro x64, Procesor: Core2Duo 2.40GHz, Płyta główna: Asus P5B, Ram: 4GB DDR2, Dysk 1TB Samsung HD103SJ 1TB, Karta graficzna: GeForce GTS 450, Zasilacz OCZ 500W, Karta muzyczna Soundblaster Audigy 2 ZS, Antywirus jaki posiadam to Eset Nod32 Antywirus 4.

Temperatury:

• Płyta 36

• Procesor 54

• Grafika 36

• Dysk 38

Teraz proszę się nie śmiać bo zaczynam opisywać problem. Po jakimś czasie po włączeniu PC (nie ma reguły ale tak jest w 90%) Windows zaczyna mi „przycinać”, tzn. ma czkawki. Tną mi w taki sposób programy, gry, nawet tekst który pisze w notatniku ma czkawki. Wygląda to tak że 5 sek. dobrze chodzi i po 5 sek 0,5sek myśli itd. A teraz ciekawostka daje uśpij klawiszem z klawiatury za 2 sek włączam i prawie zawsze wszystko ok, a jak nie to drugi raz już na pewno pomoże.

Dobrze teraz moje spostrzeżenia.

  1. Temperatury wyglądają ok.

  2. Windows był przeinstalowywany z pełnym formatem całego dysku.

  3. Nod32 nie wykrywa żadnych infekcji.

  4. Dziś zauważyłem, że jak system chodzi ok. to gdy nic nie robie obciążenie procesora wynosi 1-2%, jednak gdy system zaczyna wariować tzn. ma „czkawki” to wtedy gdy nic nie robie procesor ma 3-20% użycie procesora. Procesem który tak zużywa procesor jest monitor.exe *32

  5. Przychodzi mi tylko do głowy rozwiązanie takie, żeby przekładać z innego PC wszystko po kolei i wyhaczyć który to podzespół powoduje takie coś.

Dołączam temperatury podczas testu stabilności Everesta oraz HD Tune (czy to jest normalne że czasami dysk wskakuje na min transfer 7,4MB/s?)

http://imageshack.us/g/818/evereststresstest.png/

Z góry dziękuję za pomoc.