Windows 7 Starter w Hp 210 mini

Witam. Jestem zielona co do tych rzeczy, więc proszę o pomoc. Zakupiłam na Allegro Netbooka Hp 21o mini. Wszystko pięknie, ładnie z tym, że te oprogramowanie nie posiada Office’a. Wyjeżdżam do Turcji na studia i Office będzie mi bardzo potrzeby. Co mam zrobić w tym wypadku? Zaznaczam, te Turcję, ponieważ jest możliwość, że sprzęt będzie sprawdzany na lotnisku.

Nie posiada, ponieważ Microsoft Office to trzeba kupić. W wersji edukacyjnej 2007 kosztuje ok. 250-350zł, najnowszy 2010 ok. 500zł.

Nie wydaje mi się, by na studiach wymagali Office, nawet w Polsce coraz rzadziej wymagają. Office zresztą lubi nieco zamulić netbooki, to nie jest wydajny sprzęt.

Można spróbować innych pakietów biurowych, jak OpenOffice.org, albo IBM Lotus Symphony http://symphony.lotus.com/software/lotu … e.nsf/home

Obydwa mogą zapisywać i otwierać (zazwyczaj) formaty Microsoftu, jak i coraz popularniejsze ODF.

Ten drugi program składa się z dwóch części, druga to spakowany plik z polskimi dodatkami, instaluje się poprzez pierwsze menu z lewej strony (chyba opcja zainstaluj, podaje się położenie tego spakowanego pliku, klika dalej, zaznacza do instalacji -piszę z pamięci). Jest on też o wiele ładniejszy od OpenOffice :smiley:

Możesz też skorzystać z zamiennika do Microsoft Office jakim jest OpenOffice.

Aha… muszę dodać, że OpenOffice możesz mieć za darmo m.in. ze strony dobreprogramy.pl

ja korzystam z lotusa ale nie polecam zielonym po przejsciu z pakietu MS różni sie on od office org tym ze office org jest jak najbardziej podobny do pakietu MS a Lotus to już całkiem inna konstrukcja… i troszke inny wygląd… Na początku ciężko się połapać, później z górki :stuck_out_tongue:

OpenOffice powinien wystarczyć :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/OpenOfficeo … 12754.html