Windows 7 Starter zmian RAM przy zmianie na Home Basic

Witam,

Mam netbook Nokia Booklet 3G, a na nim oczywiście system operacyjny Windowsk 7 Starter.

Netbook ma pamięć RAM - 1GB…

Jest wiadomym, że Windows 7 Starter rozpoznaje tylko max. 1 GB RAM. Natomiast Windows 7 Home Basic może obsłużyć max. 4 GB RAM.

Pytanie jest taki : czy jak zmienię system na Home Basic to przy wymianie kości RAM na np. 2 GB, to będę mógł korzystać z większej ilości pamięci ? :slight_smile:

Tylko jak zidentyfikować kość RAM w obecnym booklecie bez jego rozkręcania ? :smiley:

4GB RAMu rozpozna ci system 64bitowy. 32 bitowy - trochę powyżej 3GB.

Z tymże, 64bitowy system na netbooka to trochę za dużo do udźwignięcia jak dla niego.

Po co ci na netbooku aż tyle RAMu?

Tak czy siak musisz pozostać przy 1GB RAMu - nie ma możliwości wymiany.

Wierz mi są netbooki z 2GB ramu i jakoś to chodzi tylko wiąże się to ze zmianą systemu na co licencja nie bardzo pozwoli bez zakupu upgrade.

Przypuszczam że netbook’a nie używasz do grania tylko bardziej do neta/pracy :wink: Ramy, licencje, wybór 64/32 bitowego systemu, konfiguracja etc. Moim zdaniem daj sobie spokój z tym bajzlem i zainstaluj np. Ubuntu. :wink: Na pewno będziesz bardziej zadowolony niż z Windows 7 Starter. :wink:

biomen nie wiem jak ty ale ja nie mogę pracować na ubuntu z unity na 3 różnych komputerach(pentium 4 3,4GHz-2GB,Athlon 2,4GHz-2,5GB,Phenom II x3 3,4Ghz 8GB ramu) i na każdym miałem uczucie przycinania się a to jest netbook i ty mu polecasz unity to trochę przegięcie

to już lepiej jakby zainstalował EEEbuntu albo xubnutu

W twoim booklecie to nie brak pamięci jest problemem, tylko anemiczny HDD 4200 obr./min.

Dodanie RAM go niestety nie uskrzydli. Poza tym, do Nokii Bookleta nie da rady dodać RAM. W sieci masz za to sporo poradników ze zdjęciami, jak w tym maleństwie wymienić HDD na SSD. I to w zasadzie jedyny typ upgrade. Ponoć nawet przynosi poprawę działania.

Dziękuję za odpowiedzi, znalazłem że kość RAM-u jest przylutowana do płyty głównej bookleta. :frowning:

Stąd ta trudność w wymianie pamięci RAM której nigdy jest za dużo. Właściwie też doczytałem się że ta pamięć w Nokii Booklet 3G to SDRAM-2 800 MHz.

Jak osiągnę odpowiednie umiejętności lutownicze i zidentyfikuję piny to może przelutuję pamięć… (po wymianie systemu). ![-o<

ps. faktycznie Booklet Nokia 3G nadaje się do internetu na zewnątrz, GPS i tak go używam. Właśnie teraz jestem w lesie i korzystam z Areo2…

Jest to netbook wolny, ale ale jak spadł z wysokości ponad 1 metr na podłogę to nawet nie zauważył.