Ekran ładowania Windows Vista w Windows 7

Witam,
jak w temacie - podczas startu systemu Windows 7 64bit zamiast “Trwa uruchamianie systemu Windows” wyświetla mi się napis “Starting Windows”.
Wcześniej posiadałem Windows 10 na komputerze, ale coś mi się popsuło (liczne bluescreeny :cry:), parę razy resetowałem system i dalej błędy, więc postanowiłem nie bawić się z 10 i zainstalować 7. Problem tkwi w ekranie uruchamiania - czy da się go jakoś zmienić? Zaznaczam, że Windows Boot Updater nie działa (prawdopodobnie przez instalację UEFI). Czy istnieje sposób na zmianę wyświetlanego tekstu?

Pochwal się, skąd masz siódemkę.

Windows oryginalny, polska wersja i aktywowany kluczem produktu z płyty z 7.

Jeśli startuje z uefi to tak jest. Jak zmienisz aby startował bez uefi to będzie po polskiemu :slight_smile:

A jak to zmienić? Bo patrzyłem w BIOSie na Boot i jest do wyboru: UEFI lub LEGACY+UEFI. Mogę uruchomić tylko w UEFI, próbowałem to zmienić, ale wtedy system w ogóle się nie włączał :C Aktualnie mam wybrane LEGACY+UEFI.

Trochę o tym poczytałem i dowiedziałem się, że może chodzić o konwersję z GPT do MBR. Wykonałem konwersję i nie mam już ekranu uruchamiania po angielsku :slight_smile: Lecz nie mam tej animacji z Windows 7 tylko tą standardową z Visty :open_mouth: Z napisem Microsoft Corporation i paskiem ładowania. Czy da się ją jakoś zmienić na tę “siódemkową”?
PS Po konwersji do MBR pojawiła mi się nowa partycja

Czytałem jeszcze jak zmienić z animacji Visty do 7 (przy okazji rozwaliłem winload.exe i musiałem naprawiać :v, teraz wszystko już działa :)), ale nie pomogło rozwiązanie za pomocą
bcdedit /set {current} /locale pl-PL czy jakoś tak :C. Próbowałem też przez Windows 7 Boot Updater (który zaczął działać na MBR :)), ale bez rezultatu. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Wystartu z płyty i kliknij na "napraw koputer’.

Wiem już to zrobiłem z tym, że nadal jest ładowanie z Visty :C

Temat zamykam. Przesiadłem się na Ubuntu.