Windows 7, trojan efax.com jag

Log z GMERa, wygląda chyba na czysty: http://wklej.org/id/706800/

Również według mnie raport Gmera jest czysty. Jeśli naprawdę sądzisz, że to wina infekcji to możesz przeskanować DrWebem lub skanerem z bootowalnej CD/DVD. Osobiście uważam że problem może być gdzie indziej tak jak napisałem w poście powyżej.

Edit:

Czy jesteś w stanie pokazać raport RSIT z poziomu działającego systemu instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Ok, więc sytuacja wygląda tak. Po tym jak GMER nic nie wykrył kolega adam9870 zaproponował użycie sfc /scannow, aby naprawić pliki systemowe. Kilkukrotnie użyłem sfc (zarówno na zainstalowanym Windowsie jak i z płyty Win7), niestety zawsze dostawałem komunikat, że system Windows wykrył uszkodzone pliki, lecz nie udało mu się naprawić wszystkich.

Dzięki kilkukrotnym użyciu sfc wiele rzeczy wróciło do normy - we wszystkich programach było widać wszystkie informacje (tzn. okienka nie były już puste, np.: w OTL, HdTune, Malwarebytes), Internet Explorer i Firefox zaczął działać poprawnie. Jedynym mankamentem była niedziałająca Opera, która zaczęła powodować BSOD’y (a wcześniej to był Firefox). Przez jakąś niecałą godzinę system działał stabilnie, ale po kilku(nastu) blue screenach wywołanych przez Operę, znowu Windows nawet bez włączania Opery zaczął się resetować. Z racji, że do wieczora musiałem zwrócić laptopa, skorzystałem z opcji ponownego nadpisania plików Windowsa (przez instalator siódemki). Nie straciłem żadnych danych przez to, bo to w końcu nie był format. Aktualnie wszystko działa OK.

Tak więc wychodzi na to, że po usunięciu infekcji, powodem źle działających programów były uszkodzone pliki systemowe (pytanie tylko czy uszkodzeń dokonała infekcja?). Niemniej, aktualnie wszystko jest OK.

spandaupol - jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam.

Moim zdaniem pytanie powinno brzmieć, czy tych uszkodzeń dokonała wyłącznie infekcja? Teoretycznie tak. Ja jednak nie potrafię jednoznacznie określić, czy w tym przypadku powodem była wyłącznie infekcja. Skoro jednak system działa po nadpisaniu to OK.

Pozdrawiam

Z raportu zdanego mi przez brata po jednym dniu użytkowaniu systemu wynika, że wszystko cały czas jest jak najbardziej OK. Faktycznie trudno teraz w 100% wskazać przyczynę, więc zostańmy przy swoich domysłach (99% :wink: ).

Jeszcze raz ślicznie dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam.