Windows 7 uaktualnienie z bety

(Jdaki1) #1

Witajcie

Nie mogę znaleźć informacji na temat jednej rzeczy...

Jak wiecie lada chwila pojawią sie siódemki w sprzedaży, a już w kilku sklepach internetowych można zamawiać. Moje pytanie i niepewność jest taka, czy przy kupnie uaktualnienia Windows Seven Ultimate, to czy tym uaktualnieniem mogę zaktualizować wersję beta Win7 Ultimate RC? Mam za dużo rzeczy po inatalowyanych i roboty porobionej na komputerze, ze nie wiem czy będę w stanie robić formata bez utraty potrzebnych danych...

Proszę o szybką odp:)

pozdrawiam forumowiczów i moderatorów:P

(Pangrys) #2

Nie da się.

Za dużo zmian i posypie Ci się.

W najlepszym przypadku upgrade zakończy się napisem "Nie udało się wykonać uaktualnienia systemu Windows. Trwa przywracanie poprzedniej wersji sytemu..."

(Jdaki1) #3

mhm...

no dobra dzięki za informację, się coś wykombinuje żeby nie stracić wszystkiego. Może zrobię pełny backup partycji systemowej i ruszy... Zda to egzamin czy cofnie mnie z powrotem do bety?

(Pangrys) #4

Zrób backup poczty i przeglądarki, format partycji systemowej i instalka od nowa ...

Tak będzie lepiej.

Próby aktualizacji nie powodziły się i nawet MS pisze że tego nie zaleca ...

Jak ci się posypie podczas upgrade to możesz stracić wszystkie dane ...

(Jdaki1) #5

tak chcę zrobić, ale nie wiem czy po pełnym backupie partycji systemowej nie powróci do bety Win7...

-- Dodane 13.10.2009 (Wt) 19:08 --

kopia zapasowa robi również obraz systemu i nie wiem czy będzie możliwość wybrania czy ma przywrócić ustawienia systemu czy tylko biblioteki, pliki programy i rejestr...

-- Dodane 13.10.2009 (Wt) 19:10 --

utworzę teraz kopię i zobaczę czy jest możliwość wyboru...

(Pangrys) #6

Zrób backup potrzebnych ci ustawień, takich jak : poczta, przeglądarka itp

I instaluj na czystej sformatowanej partycji ...

Windows 7 RC i wersja finalna to niemal inne systemy ...

Za dużo jest zmian w kernelu by miało się powieść aktualizacja z RC do finalnej.

(Jdaki1) #7

no może tak zrobię jak zawsze. Nie będę się bawił w robienie kopii partycji tylko przekopiuje wszystko co potrzeba na inną partycję i niektóre wpisy z rejestru i będzie git. kurde tylko czy znajdę 300Gb wolnego... najwyżej kilka filmów wywale:P