Windows 7 Ultimate nie wykrywa mi Całego RAM

Siema. Mam taki problem . Mam windows 7 Ultimate . W biosie normalnie widac mi 8192 gb ram ale jak wejde do systemu w panelu sterowania to pisze 8 gb RAM ( dostepne 3,47 ) . ? Moja płyta główna to MSI B75A - G43

Masz zainstalowany system w wersji x86, powinieneś mieć w wersji x64, aby wyktywał cały ram.

X86 ogranicza się do 3.25GB.

Mam 32 bitowy system z service pack 1

Patrz: post GuiiHz.

A czy mogę go jakoś z aktualizować do x64 ?

Tylko czysty format niestety.

A jeszcze coś wyczytałem że w płycie głównej jest jakiś guzik nie wiem dokładnie jak on się nazywa MEMOok czy coś takiego ?

za stroną http://pl.asus.com/Motherboards/Features/MemOK/

To nie sprawi, że system będzie widział 8gb ram. Tak jak wyżej już ci napisali, musisz mieć system 64bitowy.

Jak masz ULTIMATE (oczywiście mówimy o oryginale) to na jednej płycie masz wersje 32 i 64bit, ale w grę wchodzi tylko format - nie ma możliwości przeinstalowania na 64bit.

Nie…

Jeżeli był to BOX to wtedy w pudełku znajdują się dwie płyty, jedna x86 a druga z systemem x64. Działają na jednym kluczu ale nie mogą być zainstalowane równocześnie. O ile nie jest to licencja wielostanowiskowa.

Jeżeli był to OEM to masz w pudełku albo x86 albo x64, MS nie ma nic przeciwko aby przeinstalować system (na czysto oczywiście) z x86 na x64 lub odwrotnie :slight_smile: Klucz będzie działał.

jest sposób na 32 ale działa tylko jak płyta obsługuje bo jak płyta nie obsługuje nawęd 64 nie pomoże nie chce mi się pisać szczegóły daje tylko do myślenia naprowadzam

Dodane 21.09.2012 (Pt) 10:51

Sprawdzałem płyta główna obsługuje ci do 32 ram wiec kombinuj opcji jest wiele a jakie nie powiem bo z informacji to ja żyje i za darmo nie rozdaje bo to mój chleb

@arek1976

Pewnie myślisz o PAE itd. Sprawa jest śliska, po pierwsze, ingerencja na tym poziomie w pliki systemowe jest niezgodna z EULA, druga sprawa, bardzo często ten patch kosztuje więcej nerwów niż daje zysku, w sieci jest wiele tematów gdzie po zastosowaniu system nie wstał, trzeba odzyskiwać itd, często też daje odwrotny efekt od zamierzonego, system zamiast widzieć i używać “8GB RAM” widzi np. 2GB.

Jedynym pewnym sposobem na zaadresowanie pełnego RAM, w tym przypadku 8GB, to czysta instalacja systemu w wersji x64…

z pae jest tak że microsoft nie pokwapił się aby to udostępnić i to nie jest rozwijane siedzi to w jądrze systemu ale nie jest aktywne

takie życie

załatw sobie płytkę i przeinstaluj