Windows 7 Ultimate Promotional Disc

Witam,

Wszyscy pracownicy firmy w której pracuję dostali od microsoftu w ramach współpracy i jakichś tam działań marketingowych płyty do użytku domowego z Windows 7 Ultimate oznaczone jako Promotional Disc Not for resale wraz z kluczami.

Pytanie czy ktoś się orientuje czy Promotional Disc’i zawierają pełnoprawny system taki jak na półkach sklepowych? Jaki rodzaj licencji jest przy stosowaniu takiego systemu (OEM, FPP, czy jest wsparcie techniczne itd?) czy jest to jakaś okrojona wersja działająca ileś tam czasu? Jak udowodnić legalność takiego systemu (nie jest dostarczana żadna naklejka na obudowę itd, klucz jest nadrukowany na pomarańczową naklejkę która jest na stałe przyklejona do koperty z płytą i nie ma żadnego opakowania oprócz koperty, płyta jest z hologramami) w przypadku gdyby było to potrzebne? Niestety ani dział informatyczny (złożony z technika i dwóch trzech administratorów) w mojej firmie ani szefostwo nie jest wstanie odpowiedzieć na te pytania (jak zwykle rażący brak kompetencji).

Na razie zainstalowałem to na maszynie wirtualnej, system się aktywował bez problemu, po sprawdzeniu jest informacja, że to wersja 6.1.7600 i zastanawiam się czy instalować to na prywatnego notebooka zamiast visty czy też dać sobie na wstrzymanie bo np po pół roku przestanie działać?

Raczej typuję tu wersję zapoznawczą działającą przez określony czas. Na pudełku powinna być informacja. Alternatywnie menu start/winver i zobacz czy masz datę wygaśnięcia tej kopii. Jeżeli nie to masz pełnoprawny system

Wystarczy pokazać to co się otrzymało. Tysiące ludzi otrzymują na różnych sympozjach materiały promocyjne i nikt się tym jakoś nie przejmuje. Dlaczego zawczasu uznajesz, ze musisz się przed kimkolwiek tłumaczyć?

Ok, dzięki za odpowiedź.

Odpaliłem Winver, brak jest jakiejkolwiek informacji o dacie wygaśnięcia kopii.

Dodatkowo udało mi się dojść, że licencja to Win7_RM.0_ULT_RTL_en-us - ale nic mi to nie mówi. Wie ktoś czy to OEM, który będzie przypisany do konkretnego komputera, czy też np po zmianie komputera na nowy i wykasowaniu systemu ze starego kompa można system zainstalować na nowym jak w przypadku FPP?

P.S. Co do udowodnienia legalności przezorny zawsze ubezpieczony, np w niektórych krajach celnicy mają prawo do sprawdzania zawartości notebooka podczas przekraczania granicy (miałem taką sytuację kiedyś na lotnisku) i jeśli klucz produktu/system różniłby się od tego co jest na naklejce licencyjnej to mógłby być problem.

To praktycznie wszyscy użytkownicy laptopów mieliby problem, bo ten klucz praktycznie zawsze jest inny niż na naklejce.

Masz licencję typu Retail, czyli pełna wersja systemu. Gratuluję :slight_smile:

Nie, to raczej będzie BOX

Dzięki za odpowiedź.

Ja też taką mam :slight_smile:

Ale mi pokazuje

Win7_RM.0_ULT_RTL_pl-pl

6968069f2e8ce1b0med.png

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/696 … ce1b0.html

No cóż Paniegrysie - ty masz wersję OEM z licencją na pół procesora i z czasem wygaśnięcia licencji przy wyborach prezydenckich (pl-pl).

:):slight_smile:

Nie powiedziałbym, że winver pokazuje czy system jest ograniczony czasowo, ja mam wersję finalną z technetu ograniczoną do 90 dni i winver nie pokazuje tej informacji.

Wracając do pytania trv.

Wydaje mi się,że masz pełną wersję, choć nie jestem w stanie stwierdzić czy to OEM czy FULL

No dobra, tak na serio OEM również jest wersją FULL - drogi kolego Coniac (mam nadzieję że to lapsus językowy a nie pewność z twojej strony), obaj macie wersję RETAIL (przepraszam za duże litery) czyli pełną sprzedażową, bez ograniczeń czasowych - jest to wersja OEM, Microshkop nie rozdaje wersji box, różnica jest taka, że pierwsza wersja to wersja amerykańsko-angielska, druga, u Panagrysia - polsko-polska. Zastanawiam się tylko jak Microshkop rozwiąże w twoim przypadku “trv” kwestię rejonizacji oprogramowania (ale myślę, że jeśli to promotional disc nic ci nie grozi.

I pamiętajcie że używając proszku … biel stanie się jeszcze bielsza a pranie prańsze :):slight_smile:

Sam dostalem taka plyte i jest to na 100% wersja RETAIL.

Czy wie ktos czy mozna zamowic do tego systemu plyte zawierajaca 64 bitowy system ?? (Na moim CD oznaczonym PROMOTIONAL DISC jest tylko 32bit) Jesli tak to gdzie ?

@djDziadek: RETAIL to nie OEM tylko pelnowartosciowy system ktory mozna przenosic na inne komputery, a przy tym masz prawo do darmowej pomocy technicznej !!

Jeśli mylę pojęcia, proszę mnie sprostować:

OEM - licencja przypisana do sprzętu ( w skrócie)

BOX - licencja przypisana do właściciela (licencja personalizowana)

Do bezpłatnej pomocy firmy Microsoft Polska ma prawo każdy użytkownik legalnego oprogramowania tej firmy od poń - do piątku, od 8:00 do 16:00 - w innych terminach w zależności od umowy MSDN.

Skąd wy ludzie bierzecie jakieś bajki że wersja OEM nie jest pełną wersją systemu??? !!

JEST, różnica miedzy box i oem polega na tym, że w oem - po wymianie sprzętu (niektórych elmentów) powinieneś nabyć nową kopię.

Zadzwońcie ludzie do MS-a ( w godzinach bezpłatnej pomocy) i dowiedzcie się a nie piszecie jakieś bzdury! !!

RETAIL znaczy ni mniej ni więcej - wersja sprzedażowa a właściwie to powinno brzmieć wersja handlowa czyli dokładnie taka jaką MS wypuścił na rynek(proszę nie mylić z licencją, bo te są OEM lub BOX z dodatkowym podziałem na ilości komputerów).

Kończę uświadamianie.

Odpowiedź na pytanie:

w którejś wersji (nie pamiętam w której -ale nie chodzi o OEM lub BOX - tylko ULIMATE lub PROFFESJONAL - dostaje się nośnik x86 i x64 (przy zakupie), w Twoim “odpee” - gdzie chcesz zamówić wersję x64??? - możesz jednak spróbować pożyczyć nośnik (tylko właśnie nie pamiętam której wersji) i spróbować czy twój klucz ją odpali, jeśli tak możesz instalować.

Pozdrawiam

Klucz z 32bitowej promo disc odpali na wersji 64 bitowej przy aktywacji telefonicznej. Aktywacja przez internet nie przechodzi. Jedyną kwestią jest zatem zdobycie nośnika. Jak najbardziej nadaje się wersja z MSDN jak ktoś ma dostęp.

@djDziadek

Tak się składa, że na co dzień aktywuję systemy Microsoftu i wiem czym się różni produkt OEM od wersji FPP. Zanim zaczniesz tu wszystkich uświadamiać radzę Tobie trochę doczytać na ten temat.

W przypadku produktu OEM nie masz możliwości przeniesienia go na inny komputer, ani nie uzyskasz pomocy technicznej od Microsoftu. Taką pomoc otrzymujesz od producenta komputera (jeśli system zakupiłeś razem z nim) lub u sprzedawcy jeśli kupiłeś go osobno. Proponuję przeczytać warunki licencji.

Wersja RETAIL to jest to samo co wersja FPP (Full Package Product) inaczej nazywana też wersją BOX.

Twoja odpowiedź na moje pytanie jest również niedokładna. Wersja BOX systemu Windows 7 Ultimate zawiera dwie płyty w pudełku i to akurat dobrze wiem. Jedna z systemem 32-bitowym, a druga 64-bitowym. Dla Twojej wiadomości każda płyta przypisana jest do konkretnego klucza i nie można pożyczyć od kogoś innej płyty, bo złamiesz w ten sposób warunki licencji. Wielu klientów tak czyni i potem są wielce zdziwieni podczas aktywacji, że niestety systemu nie da się zaaktywować, co wiąże się z ponowną instalacją systemu.

Moje pytanie dotyczy konkretnie systemu Win 7 Ultimate PROMOTIONAL DISC, którego nigdzie nie kupisz. Nie ma do niego pudełka, a płyta znajduje się w zwykłej kopercie z naklejonym na niej kluczem. Ja mam wersję 32-bit ale chciałbym zamówić do niej pasujący nośnik z 64-bitową wersją. W przypadku pełnych wersji systemu musisz sobie zamówić nośnik, gdy Twój ulegnie zniszczeniu lub zaginie.

@trv

Jeśli masz klucz MSDN to nie będzie on działał ze zwykłą płytą dostępną w sklepie i na odwrót. Płyta MSDN nie będzie działać z kluczem produktu zwykłego sklepowego systemu.

Masz rację ale tylko częściowo - w przypadku WinXP w MSDN były dwie wersje: Retail i Volume Licensing i faktycznie klucze z jednej wersji do drugiej nie pasowały, ale w wersji MSDN retail bez problemu działały klucze z sklepowego FPP i podobnie klucze z MSDN retail działały z pudełkowym FPP. Z kolei w przypadku Visty w MSDN była/jest tylko wersja Volume Licensing i klucze z FPP nie przejdą.

I najważniejsze to dla W7 nie ma różnicy w wersji pudełkowej i MSDN, ponieważ nie ma w ogóle rozróżnienia retail i VL.

Klucze z Promo Disców bez problemu działają w wersji z MSDN. W każdym razie 64 bitowy W7 z MSDN można odpalić na kluczu z 32bitowego promo discu i system bezproblemowo się aktywuje telefonicznie (sprawdzone empirycznie).

W Win 7 jest rozróżnienie na wersje RETAIL i VL. Wersje Volume Licensing to Win 7 Professional i Enterprise. Możesz ich używać z kluczem MAK lub KMS (w przypadku KMS’a musisz mieć minimum 25 komputerów w sieci, na których zainstalowano Win 7 z kluczem KMS). Mylisz również pojęcie licencji VL i MSDN. To są dwa zupełnie różne typy licencji. Owszem MSDN umożliwia używanie oprogramowania na większej liczbie komputerów ale ich liczba nie przekracza zazwyczaj dziesięciu. Może się zdarzyć że płyta MSDN działać będzie ze zwykłym kluczem RETAIL ale w większości przypadków jest to praktycznie niemożliwe, natomiast użycie płyty MSDN z prawdziwym kluczem VLK (nie mylić z MSDN), na pewno nie jest możliwe.

Czyli wychodzi na to, że promo disc to nie retalil/fpp jak wersja ze sklepu tylko zwykły MSDN skoro klucze działają.

Jest to w 100% produkt RETAIL tak samo jak niektóre wersje MSDN. (W programie MSDN znajdują się różne wersje oprogramowania i może akurat Ty posiadasz wersję RETAIL w ramach MSDN, która działa z normalną sklepową wersją RETAIL).