Windows 7 ultimate (x64) - problem z ikonami

witam. mam dość nietypowy problem z ikonami w Win 7. po zmianie nazwy ikony, ta znika! pojawia się dopiero z powrotem w rogu ekranu po odświeżeniu ekranu. czy zna ktoś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Faktycznie nietypowy problem.

U mnie na tym samym OS nie ma takiego “problemu”.

:wink:

Powstał sam z siebie, czy po instalacji czegoś?

:wink:

tego nie wiem, zauważyłem tą przypadłość po instalacji całego pakietu programów.

niektóre ikony nie znikają, na przykład ikonka gry Wiedźmin jest sprawna.

Pakiet jakich programów?

7-zip, Unreal commander, Free pascal IDE, BlueSoleil, openoffice.org, spider player, gimp2, themes creator for SE, AVG free, mozilla firefox 3.5.5, WTW komunikator, burnaware free + Wiedźmin

edit:

problem znikających ikon występuje (tak zauważyłem) tylko z ikonami utworzonymi przez instalatory tych programów. jeśli utworzę własny skrót, wszystko działa jak należy. niemniej jestem ciekawy, co powoduje ten problem? system jest 64-bit, a instalki i programy 32-bit. może to ma wpływ? :?:

Dodane 06.12.2009 (N) 17:17

czy naprawdę nikt nie spotkał się z takim przypadkiem i nie zna sposobu na rozwiązanie problemu?

Próbowałeś przebudować cache ikon w systemie Windows? Instrukcję znajdziesz tutaj:

1 wersja angielska,

2 wersja angielska.

W Windows XP i Vista można było także prościej przebudować cache ikon. Wystarczyło zmienić głębię kolorów pulpitu z 32-bitów na 16-bitów, zapisać zmiany i następnie zmienić z 16-bitów na 32-bity oraz zapisać zmiany.

Daj znać czy po tych czynnościach problem znikających ikon nadal występuje.

Witam,

miałam ten sam problem z siódemką. Wskazówki w linkach pomogły :). Wielkie dzięki :).

Pozdro.