Windows 7 Upgrade PL BOX dla XP

Witam! Mam pytanie dotyczące tej aukcji; http://allegro.pl/windows-7-upgrade-pl- … 50529.html

Obecnie mam zainstalowany XP Home Edition OEM. Czy mogę skorzystać z tej oferty? Jak będzie wyglądać instalacja

Windows 7? #-o Będę używał tylko płytki z Windows 7 podczas instalacji? Czy XP też?

Proszę mi to wytłumaczyć tak po ludzku :smiley: . No i czy nie lepiej kupić Windows 7 OEM bez tego Upgrade? :wink:

Dziękuję i pozdrawiam!

Bez problemów możesz użyć tej wersji :slight_smile: a tu wiecej informacji http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -windows-7

Bezpośredniej aktualizacji można dokonać tylko z systemu Windows Vista, natomiast z XP do 7 to instalka od zera, od samego początku.

w instrukcji wręcz nalegają na wybranie czystej instalacji jedną zaleta jest to że pliki z starego systemu są zapisane w katalogu windows .old i ich nie tracimy :slight_smile:

Rozumiem. Czyli płytka z XP do niczego już więcej nie będzie mi potrzebna?

Powiem tak zawsze musi być zainstalowana poprzednia wersja systemu lub obecna po uaktualnieniu dysk nie może być po formacie ( czysty dysk ) bo w windows uaktualnienie 7 nie pozwoli się zainstalować zatrzyma się w momęcie wpisywania klucza że klucz nie właściwy :slight_smile: przekonałem się o tym wczoraj :slight_smile:

Aby można było przeprowadzić uaktualnienie do systemu Windows 7, na komputerze musi być zainstalowany system Windows Vista lub Windows XP. Jeśli przed przystąpieniem do instalacji sformatowano dysk, nie będzie możliwe użycie klucza uaktualnienia produktu w celu aktywowania systemu Windows 7. Aby aktywować system Windows 7, należy zainstalować używaną poprzednio wersję systemu Windows, a następnie zainstalować ponownie system Windows 7

Czyli zawsze jak będę chciał sformatować dysk C muszę zainstalować XP a potem 7. Bardzo kłopotliwe to :cry: .

pysiu bardzo CI dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Myślę ze połowa z kupujących na tej aukcji nie wie co czeka ich podczas następnego formatu :smiley:

Pozdrawiam!

Generalnie nie istnieje potrzeba żeby formatować dysk co jakiś czas, no chyba że dla sportu.

Dlatego taki upgrade nie powinien być problematyczny.

Po zainstalowaniu nowego systemu zrób po prosu jego kopie (obraz dysku) i potem w razie awarii odtwarzasz system z kopii.

Jak wykonać taką kopie dowiesz się od wujka Google.

Między innymi na tym portalu znajdziesz potrzebne (i darmowe) programy służące do tego celu.

Naprawdę polecam zapoznać się z zagadnieniem bo korzyści są ogromne.

Pozdrawiam.