Windows 7 uruchamia się ponad 40 min

Cześć.

Od wczoraj z moim komputerem dzieje się dziwna rzecz. Podczas uruchamiania, system ładuje się bardzo długo (ponad 40 min i końca nie widać) i nie ładuje się w pełni.

W trybie awaryjnym również długo, ale mimo wszystko system tam ładuje się szybciej i widać że pliki są.

 

Wymontowałem dysk i podłączyłem go pod stację dokującą, a stację pod komputer z Windowsem XP, który wykrył, że dysk posiada format zapisu RAW i by cokolwiek zrobić, należy go sformatować.

Problem w tym, że są tam dane, które chcę uratować więc format nie wchodzi w grę.

 

Co z tym zrobić?

 

System to Windows 7 pro.

 

 

Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Masz niestabilne sektory na dysku. Musisz wykonać zerowanie (bezpowrotna utrata wszystkich danych na dysku) i remap dysku.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

ps. ta partycja H to drugi dysk daj też z niego screena.

Dane uratować możesz z poziomu np. linuxa (może byż livecd czy liveusb) kopiując je na inny dysk. Linux na pewno problemu sprawiać z niczym nie będzie. Ja zawsze do takich żeczy używam livecd Lubuntu.