Windows 7 + Vista - problem z grupą domową

Witam,

Mam router, do którego podłączone są 3 laptopy.

Laptop I - Windows 7 Home Premium

Laptop II - Windows 7 Home Premium

Laptop III - Windows Vista Home Basic

Na laptopie I stworzyłem grupą domową, do której podłączyłem laptop II. Oba laptopy widzą się w 100% - działa drukarka, którą udostępnia laptop I oraz widać udostępnione foldery. Wszystko jak najbardziej cacy. Podczas połączania laptopa II do laptopa I trzeba było podać hasło, które wyświetliło się na laptopie I podczas konfiguracji grupy domowej. Hasło ma postać powiedzmy VP8Mz517op.

Teraz chciałem laptop III połączyć do laptopa I - potrzebuję udostępnić drukarkę laptopowi III. W panelu sterownia, kiedy chcę połączyć się z laptopem I, system prosi o login i hasło. Hasło, rozumiem, ale login :o ? Próbowałem wiele możliwości - nazwa komputera, próbowałem wpisywać ‘admin’… i nic (nie można zostawić pola LOGIN pustego). Pokombinowałem, pogłówkowałem i wreszcie na laptopie I w Panelu Sterowania -> Sieci i Internet -> Grupa domowa -> kliknąłem Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania -> i prawie że na samym dole w “Udostępnianie chronione hasłem” wybrałem “Wyłącz udostępnianie chronione hasłem”

Naturalnie poszło - połączyłem laptop III z I, mogę drukować itp., ale osobiście wolałbym, żeby hasło mimo wszystko było. Co mam wpisać w miejsce LOGIN na laptopie III, albo co innego mam zrobić, żeby wszystko chodziło na haśle i cacy grało :lol: ?

Jeżeli chcesz ze sobą łączyć komputery z różnymi wersjami Windows (7, Vista, XP) odpuść sobie grupę domową i zrób to klasycznie, “po staremu”.

Wszystkie maszyny w jednej grupie roboczej, powłączane ‘Udostępnianie plików i folderów’ i ‘Sieć MS Windows’.

Grupa domowa działa tylko w stosunku do Windows 7, równorzędnych (2008) i nowszych.

P.S. A hasło, o które się dopomina system, to to samo, które kreator tworzenia grupy domowej kazał ci zapisać, w jednym z ostatnich kroków :slight_smile:

Hej,

Proponuję wpisać nazwę użytkownika, który ma na Laptopie I najwyższe uprawnienia oraz hasło, które służy do logowania tego użytkownika.

Pozdrawiam,

Dimatheus