Windows 7 wolno działa


(dawbor) #1

witam!mam problem z windows 7 i licze na waszą pomoc.. otóż wygląda to mniej więcej tak że jak chce zaznaczyć na pulpicie obszar to mi ten prostokąt zaznaczenia strasznie tnie i zamula gdy zaznaczam duży obszar, następny problem polega na tym że niektóre strony www chodza bardzo wolno w porównaniu do windows xp, np youtube, jak chce przewinac w dół to okropnie muli i ostatni problem to latencja na sterownikach asio np w fl studio, na xp mam ustawione 11ms i reaguje wszystko błyskawicznie i nie tnie a na 7 jakbym nie ustawił to latencja zawsze jest ogromna, zrobie dajmy na to na 10ms to gdzies po sekundzie od naciśniecia klawisza wydobywa się dźwięk...gry co ciekawe chodzą bardzo ładnie nawet lepiej niż na xp, poniżej config mojego pc:

CORE 2 QUAD Q6600

2GB RAM

HD3850

SAMSUNG F3 500GB


(GioWDS) #2

A sterowniki? Aktualne? W odpowiedniej wersji dla twojego systemu? Stabilne czu testowe?


(Witkacy75) #3

Witam.

  1. Sterowniki dla Twojej karty graficznej: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... ws-7-32bit

  2. Fruity Loops ma duże wymagania względem pamięci (jak każdy kombajn do obróbki dzwięku) warto rozważyć kupno 4GB RAM. Zobacz tu: http://peb.pl/programy/413997-wymagania ... o-8-a.html


(dawbor) #4

nie mam juz na to siły, generalnie jak wyłączam aero to problem znika, co ciekawe aero chodzi dobrze znaczy okna przesuwają sie bardzo płynnie tak jak i wszystkie animacje sa płynne oprócz właśnie zaznaczania i przesuwania belkami, np w tym oknie z tapetami belka nie nadąża za kursorem i wszystko tnie tak samo jak na youtube, gdy wyłączam aero wszystko chodzi super płynnie..sterowniki najnowsze, bios najnowszy, itd..


(Witkacy75) #5

Witam ponownie :slight_smile:

Jak rozumiem, Windowsa używasz głównie do pracy. Zatem, jak sam napisałeś, wyłącz zbędne bajery jak inerfejs AERO, boczne paski itp. itd.

To ma czarować wyglądem ale nijak ma się do komfortu pracy, szczególnie na dobrym, ale nie najnowszym sprzęcie.

Windows będzie nudny, ale szybki :slight_smile: