Windows 7 - wydajność

Jak jest z wydajnościa windows 7 ? Czy jest tak jak pisza ze dziala lepiej od xp ? Zalezy mi szczegolnie na opini tych , ktorzy maja slabsze pecety .

6956 - był zauważalnie szybszy niż Vista, jednak różnicy pomiędzy XP a Seven 6956 nie widziałem.

Jakiego masz kompa ?

Ja uważam, że Windows 7 ma taką samą wydajność co Vista SP2 Beta, czyli w porównaniu do XP słabą.

Po czym tak twierdzisz. Ile czasu go testowałeś? Na maszynie wirtualnej? Może tylko tak jak w przypadku Visty czytałeś opinie (złe)? System jest znacznie szybszy. Wczoraj robiłem prostą grafikę w photoshopie i reakcje programu są żwawsze niż w Viście i XP. Jak pierwszy raz instalowałem w7 to miałem jeszcze 2GB ramu. Więc platforma podobna.

@zaklik Jak odzyskam jeden ze swoich dysków twardych to zobacze jak w7 działa na kompie 2 z mojego podpisu i dam Ci znać.

Zastanawiające jest to że opinii złych jest więcej, niż dobrych.

2Gb ramu, procek 1.8Ghz Intel Pentium Dual-Core, GF8600 i 640GB dysku

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ta+oraz+XP

:arrow:

Na słabszych maszynach da się wyczuć tą różnice, testowałem na bartonie2500, GF6600 i 1,5GB ramu. Seven wstaje i zamyka się zdecydowanie szybciej, szybciej otwiera aplikacje, wykonuje na nich komendy i szybciej kopiuje. Przy konfigu z podpisu Vista zachowuje się lepiej, może dlatego, że więcej do niej sterów. Dla 7’ki nie ma sterów do intela, a te dedykowane (XP, Vista) od Gigabyte nie idzie zainstalować. Vista, o czym pisałem wcześniej w innych postach, bardzo płynnie otwiera okana. Seven robi to mało-płynnie. Vista chyba ma więcej cache dla np. ikon bo te nie “mrugają” otwierając folder (np. z instalkami) gdzie jest ich powiedzmy kilkanaście. W siódemce robi się mała dyskoteka. Jeśli chodzi o czas otwierania systemu to seven wstaje szybciej tylko o 5 sek. na moim obecnym konfigu. Czas instalacji zdecydowanie szybszy od Visty, aczkolwiek 7 nie przeprowadza testu wydajności, u mnie 20 min.

O innych niedogodnościach systemu pisałem w innych tematach.

u mnie za Virtual PC, z 1GB RAMu potężnym procem 2 jajcowym Seven tnie się jak… nieda się nic zrobić… być może system, który pobrałem jest zawirusowany, albo źle ustawiłem wirtuala, bo wziąłem system: OTHERS, a Seven to jądro Visty, spróbuję jutro zmienić to na Vista, ale to pewnie nic nie da. Poczekamy na otwarcie CPP, wtedy Seven będzie od MS, pewny, bez wirusów, wtedy będziemy testowac sprawnośc, bo ok. 50% sevenów, które sa na necie, mają wgrane wirusy.

U mnie na Pentium D (sam nie wiem co to za procek, bo to zabytkowy komp), 512 ram i grafice zintegrowanej działa idealnie.

Nawet włączenie tylu gadżetów (patrz screen) mu nie przeszkadzało.

http://hnqpxa.bay.livefilestore.com/y1p … %BCety.png

Windows 7 przy tej konfiguracji miał jedynie problem z Windowsową grą chess titans, ale tylko za pierwszym razem.

System zainstalowany jest na własnej partycji.

Seven jako główny też “tnie” i nie ma tej płynności co Vista. Nawet na poprzednim konfigu Vista mniej “cieła” przy otwieraniu okien tyle, że była wolna.

Nic dziwnego że słabo działa jeśli odpalales na wirtualnym . Tak musi komputer 2 sytemy jednoczesnie utrzymac a przy 1gb ramu to ciezko biorac pod uwage ze pewnie miales jeszcze na xp jakies programy wlaczone .

Windows 7 testowałem jakieś 4 dni, a Vistę SP2 pół miesiąca.

Nie.

Nie. To są moje własne odczucia.

Na vortalu można było obejrzeć news w którym był link do testu, który wskazuje na wygraną sevena w wydajności.

Testy to zawsze roboine są pod “kogoś”, a życie swoje.

U mnie Seven robi to bardzo płynnie, możne to dlatego że mam mocniejszą kartę.

Sorry, dla otwierania okien, jeszcze mocniejsza karta… Szulałem przyczyny, niestety nie znalazłem. Może wypowie się jeszcze parę osób jak u nich jest z tym otwieraniem?

Cześć. U mnie Seven również ni otwierał okien tak “estetycznie” jak Vista. Mam 8600GT 512mb i było widać różnicę. Vista otwierała to tak że było można patrzeć, a na Sevenie otwierały się co najmniej dziwnie i bez płynności. Może dlatego, że Vista ma sterowniki ? Nie wiem, ale na razie wróciłem do Visty, bo z tym mniejszym zapotrzebowaniem na ram to chyba bajki.

Na 7 otwarte: Gadu-Gadu, Firefox 4karty, avast!, WMP 12 i Skype - 38% RAM.

Na Viście to samo - 40% RAM, więc zużycie jest znikome.

Pozdrawiam

U mnie zużycie praktycznie takie samo, na “gołym” 25%. Czyli wniosek taki, że jeden i drugi, sam dla siebie bierze po 0,5 GB. Pewnie znajdą się zaraz “aptekarze” i zaczną wyliczać dokładniej. Ktoś napisał wcześniej w jakimś innym temacie, że za brzydkie otwieranie okien winny jest zapewne “skopany” nowy explorer.

Skopali pewnie explorer przez superbar, albo żeby inne rzeczy działały i nie muliło :smiley:

Bo Vista to znacznie lepiej otwiera