Windows 7 x64 i pendrive - problem - solved

Witam!

Mam taki problem, że pod 64-bitową wersją W7 nie mogę nic wgrać na pendrive’a. Explorer się wiesza podczas wgrywania czasami na początku, a czasami w połowie paska postępu. To samo dzieje się również pod Total Commenderem. Problem ten nie istnieje na 32-bitowej wersji.

Czy ktoś też miał podobny problem i zna jakieś jego rozwiązanie?? Zależy mi na x64 ponieważ mam 4GB ram i jakoś mi się nie uśmiecha być zmuszonym z powodu pendrive’a do używania x86. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

System oryginalny czy tak zwany torrent-owy ??

Aha racja zapomniałem napisać, że to RC i obawiam się że to samo może dziać się na finalu, a trochę szkoda wywalać później kasę na system, na którym nie będę mógł nic nagrać na pena. I jeszcze jedno, próbowałem na różnych portach bo trochę ich mam i na każdym jest tak samo.

Nie zauważyłem żadnych konfliktów z pendrive na RC

(sprawdzane na kingston, patriot i ocz )

Ja mam na każdym jaki podłącze: Kingston (8GB), Sony(4GB), Toshiba(2GB).

Ja również korzystam z W7 RC w wersji x64 na laptopie i na stacjonarnym i nie zauważyłem żadnych problemów z USB. Możliwe że masz jakiś problem z kontrolerem USB na płycie głównej.

No tak tylko jaki problem? Skoro do tej pory na każdym systemie działało (XP, Vista, Vista x64, W7), a jedynie na W7 x64 nie śmiga. Na laptopie po zainstalowaniu tej 7 nie ma tego problemu. Pytanie teraz jak to rozwiązać na PC. Ma ktoś jakiś pomysł??

Ostatnia deska ratunku to upgrade Biosu.

Dodane 08.08.2009 (So) 23:18

Dodam jeszcze że miałem podobny problem i po tym zabiegu korzystam z penów a jeden znich OCZ 8GB pracuje jako ReadyBoost i wszystko śmiga. Naprawdę extra.

Ja bym jednak przed upgradem Biosu proponował poszykać na stronie producenta płyty zaktualizowanych sterowników pod Windows 7

Lipa koledzy :frowning:

Update biosu, raz, wysypał się :? po naprawie zakończył sukcesem, ale dalej to samo. Sterowników nie ma na stronie producenta pod W7 :frowning:

Mam bardzo podobny problem. Mam pendrive’a SandDisk Cruzer Contour z platformą U3 i bez problemu mogę pocztę ściągać, kopiować małe pliki (jakieś dokumenty itp), ale np filmu już nie. Z innymi pendrive’ami jest podobnie.

Powiem tak, zainstalowałem finalną wersję Windows 7 Pro x64 i problem nadal w niej występuje. Z tego co udało mi się zorientować musi to być spowodowane niekompatybilnością sterowników do płyt z chipsetem nforce, oczywiście nie wszystkich, ale akurat w moim przypadku (nforce 560) tak jest. Żadne sterowniki nie pomagają, ani te od producenta płyty, ani od Nvidii.

Na szczęście udało mi się znaleźć sposób na obejście problemu i jeśli ktoś ma podobne problemy to polecam spróbowanie tego również.

Otóż problem powoduje “gryzienie sie” urządzeń. Gdy odłączyłem od płyty czytnik kart, z którego nie wiele korzystam, problem się rozwiązał i w tej chwili mogę cieszyć się w pełni sprawnym systemem 64-bitowym obsługującym moje 4GB ramu. I nie muszę się przejmować problemami z kopiowaniem plików na pena :wink: