Windows 7 (x64) oraz mikrofon Samson C01U

Witam,

Mam na składzie mikrofon Samson C01U.

Mój problem jest taki, że mikrofon jest strasznie cichy. Był specjalny applet dołączony do mikrofonu do własnie jego podgłaśniania, lecz niestety przeznaczony jedynie dla Windowsa XP, a ja posiadam 7 64bit.

Przeczytałem wszystko co pisał producent na swojej stronie, lecz nie znalazłem, żadnego rozwiązania.

Trochę głośniej mikrofon zaczął nagrywać, jak zainstalowałem i skonfigurowałem w programie sterowniki Asio4All, ale to jeszcze nie to.

Na jakimś zagranicznym blogu wyczytałem, że pomóc może podłączenie do innego gniazda USB lecz u mnie także to nie pomogło:

http://10rem.net/blog/2009/10/25/samson … -and-vista

Nie wiem, już co zrobić z tym mikrofonem.

Witam. Spróbuj tak…kliknij prawym klawiszem myszy na głośniczek przy zegarze…z okienka wybierz …Urządzenia do nagrywania…w okienku Dźwięk kliknij na Mikrofon Realtek High Definition Audio, uaktywni się niżej napis Właściwości kliknij na niego…w nowym okienku kliknij na zakładkę (u góry) Poziomy…tu jest opcja …zwiększenie wydajności mikrofonu…przesuń suwak … Pozdrawiam

Nie kliknę na “Mikrofon Realtek High Definition” gdyż nie jest to mikrofon podłączany na minijack.

Jest to mikrofon pojemnościowy podłączany przez USB. Nieważne. W ustawieniach Samsona nie mam tam tego suwaka tak samo jak zakładki rozszerzenia, które są dostępne właśnie dla “zwykłego” mikrofonu.