Windows 7 x64 problem z działaniem

Witam. Mam problem z laptopem brata. Sprawa wygląda tak, że ekran jest przyciemniony i nie da się go podjaśnić, nie działa internet i dźwięk, wygląd interfejsu przypomina te znane ze starszych windowsów, nie da się uruchomić niektórych opcji w panelu sterowania takich jak opcje baterii i sterowniki nvidia. Próbowałem go przywrócić jednak pokazuje się komunikat, że ta opcja nie działa poprawnie. Próbowałem coś zdziałać przez tryb awaryjny. To samo. Jestem w kropce, bo nigdy nie spotkałem się z takim problemem. Może mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dzięki.

System operacyjny: Windows 7 Home Premium x64.

jaki laptop i czy aby na pewno są zainstalowane sterowniki.

  1. Czy system wyświetla jakieś komunikaty?

  2. Czy w rogach pulpitu widnieją jakieś napisy?

Jeśli działa Tobie Win+R, wpisz w “nim” eventvwr.msc i enter. Powinno się pojawić okno podglądu zdarzeń systemowych. Sprawdź w nim działy “Błędy” i “Ostrzeżenia” grupy “Podsumowanie zdarzeń administracyjnych”, być może znajdzie się tam trop do problemów.

Możesz też pokusić się o sprawdzenie, czy system nie został uznany za nielegalny/piracki (PPM na “Komputer” i klik we “Właściwości”, w menu kontekstowym. Na samym dole okna jakie się pojawi, pod napisem “Aktywacja systemu Windows”, powinien być podany “status” systemu).

Moje domysły krążą wokół:

  • “antypirackiej” blokady systemu

  • poważnej infekcji lub jakiegoś uszkodzenia systemu

  • możliwego przełączenia się systemu np. do “Trybu testowego”