Windows 7 x86 czy x64? + Problem ze sterownikami do modemu

Witam forumowiczów. Mam pewien problem.

Mam internet UPC. Model modemu to ARRIS CM550B. Na stronie producenta jest napisane tak:

USB Drivers for Windows 7  	


Windows 7 32-bit and 64-bit includes USB drivers for all ARRIS Touchstone Telephony Modems and Cable Modems. No download is necessary for most Windows 7 installations. For PCs which were upgraded from previous Windows versions, please follow the installation and configuration information.

stronka to: http://www.arrisi.com/support/usb/index.asp

“For PCs whisch were upgraded from previous Windows versions, please follow the installation and configuration information”. No tak, mój PC poprzednio miał zainstalowanego Windowsa XP, ale co to ma do rzeczy jak formatowałem partycje C i D, wszystko wyczyściłem praktycznie, tak jakbym nowy system instalował.

Jednak internet nadal nie działał i musiałem wgrywać stery od visty x64. Czy ja zawiniłem czy może system jest kopnięty?

Druga sprawa: planuję zrobić formata i mam dylemat, którą wersję Sevena wybrać. Komputer służy mi do przeglądania internetu, oglądania filmików z jutjuba raczej, gry też, ale planuję zakup konsoli.

Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 Ghz

2 GB RAM DDR2 667 Mhz Kingston

GeForce 8800 GT 512 MB

Ultimate/home basic/home premium a może enterprise? x86 czy x64? A może wrócić do XP?

Z góry dzięki za pomoc.

x86, bo x64 to jak masz ponad 3,5Bm ramu :wink:

Dodane 23.09.2010 (Cz) 17:50

polecam home premium

Masz pirata = masz problemy…

Po jaką cholerę łączysz modem z kompem kablem USB i się motasz ze sterownikami, skoro możesz po prostu podpiąć kablem ethernet pod sieciówkę?

Pirata? Hmm znawca ? ^^. No podłączam USB i problemy są, ale dlaczego?

  1. Windows to drogi system, mało kogo stać na takie przebieranie pomiędzy wersjami :wink:

  2. Dlaczego? Ano dlatego, że USB to generalnie nie jest interfejs sieciowy… Ja nie rozumiem tego durnego narodu, mają ułatwienia (w domyśle port ethernet) podane na talerzu, to zamiast z nich korzystać, wolą sobie utrudniać… Po to ktoś wymyślił port ethernet, żeby z niego korzystać, a nie mów, że nie masz takiej możliwości, bo nawet w płyty sprzed kilkunastu lat (na podstawie których Win7 by nie ruszył) była montowana karta sieciowa.

Może i nie pomogłem rozwiązać problemu, ale dobrze ci radzę, korzystaj z portów ethernet jeśli tylko masz możliwość, emulatory sieciówek USB sobie daruj, z tym przynajmniej nie ma takich problemów.

Hm dzięki, trochę pomogłeś, ale teraz przedstawię moją tezę.

Po czystej instalacji sevena podłączam modem i nie działa. Dlaczego? Prawdopodobnie przez to, że nie mam dociągniętych poprawek przez Windows Update. Sterowniki do tego modemu może i są, ale nie na świeżo zainstalowanym systemie. Jeśli ktoś ma wszystkie aktualizacje, zmienia sobie internet np. na UPC, podłącza, to wtedy działa.

Bzdura na resorach i to sporych, do czego podłączasz modem ,jaki port nadal USB ?

Masz płytkę od tego modemu UPC