Windows 7 z MAPS, czyli co jest nie tak w polskiej wersji

(Blady2012) #1

Cześć, pewien pracownik firmy, która ma dostęp do MAPS twierdzi iż w jego firmie wraz z szefem instalował na firmowych komputerach Windows 7 RTM PL. Powiedział on na forum jednej z stron, iż menu start jest szerokie, niektóre akcenty w instalatorze nadal są po angielsku (Windows is loading files itd.) oraz bootloader przy instalacji jest podobno z Windows Vista. Prosimy więc Docenta o szersze info w tej sprawie. MS uparcie twierdzi iż menu start w polskim Windows 7 jest wąskie. Poza tym nawet sumy kontrolne się zgadzają, z tego co napisał. Oto one

Sumy kontrolne:

Windows 7 RTM PL x86 ISO

CRC: ADCBB982

SHA-1: 12DBAEE42ABA6C5C0C17491C403BF2C1C206D4D8

Windows 7 RTM PL x86_64 ISO

CRC: BC615E03

SHA-1: B8888801B3EE236C1DD5D63CF71FB1E2491008E5

(system) #2

Według oficjalnej informacji od firmy Microsoft, firmy które uczestniczą w programie testowania Windows7 na dużych sieciach koporacyjnych dostały pakiety Windows7 Professional w wersjach angielskich (nie ma jeszcze Polskiej wersji 7RTM - oficjalnie). Ktoś sobie najwyraźniej robi żarty...

Poniżej wstawiam screena z 7RTM (Spolszczonej) z SZEROKIM menu Start

a19c6df0c7039e50m.jpg

(mati75) #3

Nie ma jeszcze polskiej wersi rtm.

(Blady2012) #4

(system) #5

Jest ale nie RTM tylko PreRTM :x Ludzie, nasz oddział nie zrobił jeszcze obrazów ostatecznych to co może być w MAPS jest nie ostateczną wersją... :evil:

Daj link wystarczy jedno pytanie do tego Pana żeby rozwiać wszelkie wątpliwości co do wiarygodności jego wypowiedzi...

Nawet jeżeli ma dostęp do tej wersji, Microsoft na pewno nie dał mu żadnej gwarancji na to że system będzie stabilny, czy też nie wysypie mu całej sieci przy pierwszym uruchomieniu...

Dopiero 22 października będzie dostępna wersja PL (oficjalnie), chyba że Microsoft udostępni obrazy ISO od naszego zespołu wcześniej do paczek TechNet, MSDN.

(Blady2012) #6

właśnie to jest to że nie wiem gdzie jest ten jego post, bo nawet screen był gdzie można było zobaczyć,że pobrać windows 7 rtm pl x86 i x64, ehh dowiedziałem się, żę sCooby^ usunął ten temat :frowning:

(system) #7

Jak dasz mi parę minut też będę miał taki screen... Nie oszukujmy się ktoś chyba próbuje sobie tylko nabić ilość napisanych postów, i przy okazji wprowadzić małe zamieszanie...

W TechNet (tu powinno być jeżeli istniało by) nie ma PL, w MSDN nie ma, tak samo i w MSDN AA...

(Blady2012) #8

http://grynko.pl/maps4.jpg to są screeny z tego posta, na początku tamtego ś.p. newsa napis continue download był nieaktywny

(Kubakuderski) #9

Poza tym sumy kontrolne wersji x86 i x86_64 się zgadzają, a ich tak łatwo nie zmienić... jak dla mnie to na 100% final RTM, do tego jeszcze numer buildu się zgadza :slight_smile:

(Blady2012) #10

ale podobno jest sposób dość trudny na oszukanie tego, żeby sumy się zgadzaly

(Kubakuderski) #11

Kiedyś nawet mój znajomy próbował zmienić sumy kontrolne, chyba obrazu waik do visty bez sp... szło ciężko, parę dni się męczył ale poszło... szczerze wątpię, aby ktoś się do tego dokopał i mu się chciało w to bawić.

(system) #12

Dziwne... patrzę u Siebie i nie ma... Może wiesz czym się zajmuję ta jego firma?

BTW Pokazywanie numerów Part. jest nie zgodne z umową PP... Tak sumy kontrolne są te same... tylko że instalator nie jest kompletny więc i tak zostanie ona zmieniona dla wersji PL przed premierą. Tylko jak zawsze na stronie pobierania pisze 2900MB a jest 3000MB :lol:

(pakierhakierxd) #13

niedługo zainstaluje u siebie wierzę w to że jest to finalna wersja:)

tylko trochę z nie do końca na początku spolszczonym instalatorem i logiem z Visty :smiley:

ale po instalacji jest ok

(Blady2012) #14

To jest to, że ten gościu nie ujawnił szczegółów na temat jego firmy, a zapomniałem jaki ma nik żeby się zapytać, gościu jest chyba z Wrocławia. Mam nadzieję, że windows 7 pl ten co będzie w sklepach będzie miał logo ładowania systemu z 7 przy instalacji i spolszczone wszystko prawidłowo, i że menu będzie wąskie, tak samo zaznaczenie plików itd.

sCooBy^ powiedział iż niema polskiej wersji, sprawdził w MAPS, tamto co na screenach było to chyba Multilanguages Pack PL musiał być, MS mówi że Windows 7 jest w fazie testów:P