Windows 7 z wersji 64 na 32 bit

Posiadam laptopa HP Compaq presario CQ56 z windows 7 64 bit jest on zainstalowany od kiedy go kupiłem, tylko że system jest na dysku RECOVERY czy jest taka możliwość żeby sformatować go z 64 bitowego na 32 bitowy. System 64 bitowy pobiera z 3 GB Ramu ponad 1,5 GB a 32 bitowy pobiera go mniej .

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Raczej będziesz musiał sobie kupić 32 Chyba że masz szczeście i recovery ma “2” znaczy ten sam tylko w dwóch wersjach ale na to bym nie liczył. Klucz powinien pasować to kwestia nośnika.

Wiem że są sprzedawane wersje na płytach gdzie sobie bitowość systemu sobie wybierasz.Aha jak chcesz sobie zainstalować 32 to nie rób tego recovery bo 64 z powrotem wróci.

Do 64 Te 4 giga ramu być musi na mniej nie opłaca sie tego instalować bo muli.

Mam jeszcze cztery płyty ale one chyba są do przywracania systemu.

może to nie jest wina systemu tylko oprogramowania dodatkowego jakie instaluje producent laptopa

Na moim komputerze stacjonarnym tyle samo pobiera pamięci ponad 1.5 GB

Ale co Ci kolego przeszkadza, że przy 3Gb Ram Win 7 64bit zużywa 1,5 Gb? RAM jest po to, by z niego korzystać, a nie by leżał bezczynnie! Tych 3Gb i tak prawdopodobnie nie wykorzystasz w całości, więc jaki sens ma przesiadka na 32bit? O ile nie ma problemów z jakimiś sterownikami to polecam pozostać przy wersji 64bit

Kolega ma 3 giga

Poprawione. Dalej jednak sądzę, że takie kombinacje nie mają sensu. Można co najwyżej wywalić zbędne dodatki od producenta i ewentualnie wyłączyć kilka usług.

PS. Na Siódemce nawet przy 2Gb RAM-u pracowało mi się dobrze