Windows 7 zabezpieczony USB

Witam :slight_smile:

Ciekawi mnie bardzo, czy istnieją programy przeznaczone dla zewnętrznych nośników danych, które potrafią zablokować dostęp do systemu do momenu włożenia nośnika do portu USB (chodzi mi o pendriva, jak widać :))

System Win 7 umożliwia tworzenie dysku restetowania hasła. Działa on na podobnej zasadzie, tyle że w odrwotnym kierunku.

Mi chodzi o coś w rodzaju czytnika lini papilarnych w niektórych laptopach :P.

-Uruchamiasz komputer

-System zatrzymuje się na bootowaniu/ekranie logowania/ gdziekolwiek i czeka na podłączenie pendriva

-Podłączenie pena skutkuje kontynuowaniem ładowania się systemu- pena można wyjąć.

W poszukiwaniach internetowych można znaleźć wiele tematów poświęconych Windowsowi i pamięciom USB, ale zazwyczaj chodzi o błędy systemu (najczęściej wYłączanie :P)

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podsunął mi jakiś sposób na stworzenie takiego pendriva :).

Jest coś takiego, zwie się to syskey, ale żeby zadziałało, musisz odebrrać flopowi literę a: i przypisać ją penowi, bo narzędzie to nie obsługuje penów, więc trzeba mu literę a: przypisać żeby ruszył. Zabezpieczenie polega na tym, że uruchomiasz syskey(logo windows i r, wpisujesz syskey i wciskasz enter), wpisujesz mu hasło, wpinasz pena, ustawiasz mu literę a: i wtedy ustawiasz syskey żeby zapisał hasło na penie. Od tego momentu przed logowaniem zostanie wyświetlone okno z prośbą o włożenie dyskietki(w tym wypadku pena) i wtedy po włożeniu pena system ładuje się dalej. Ostrzegam Cię tylko, że jeżeli nawali Ci pen, to wtedy będziesz mógł sobie przeinstalować system, bo z tego co mi wiadomo(nie jestem pewny, bo nie interesowalem się tym) hasła w żaden sposób nie usuniesz, tak więc uważam, że bezpieczniej jest założyć passa na konto poprzez panel sterowania->konta użytkowników, bo przynajmniej w razie czego może ściągnąć odpowiedni sofcik i przy jego użyciu hasło zresetować/ściągnąć lub odzytać.

Witam,wypróbuj program Rohos Logon Key.(niestety nie jest darmowy)Inna fajna alternatywa to Keylemon(logowanie do systemu za pomocą kamery internetowej)

KeyLemon…po pierwsze mieszane uczucia, bo google na początek wyrzuca nam propozycje haseł z dopiskiem…o jednoznacznej treści sugerującej, że program też jest płatny ;]. Bardziej potraktuje to jako ciekawy eksperyment, choć nie wiem jak to będzie np. przy zasoborzernych aplikacjach i gdy np. będzie mi się chciało do WC :smiley: - zawiecha czy nie ?

Fakt, o możliwości uszkodzenia się pendriva (czy nawet zgubienia, czy sformatowania go z rozmachu przez nieuwagę, podczas żąglowania innymi ;]) nie pomyślałem :stuck_out_tongue: Rozumiem, że będzie krzyczał o “dyskietkę” bez względu na profil, do którego chcę się zalogować… No ale zobaczę, ostatnimi czasy zgruchotał mi się dysk no i system w sumie jest prawie dziewiczy, więc zobaczymy :).

PS. Tylko dziwi mnie, że takie narzędzie (w Siódemce ><) jest dedykowane dla 3,5A, podczas gdy tylko takie stare złomy jak mój mają jeszcze jak je czytać :P. Nspędy zewnętrzne to inna sprawa, ale gdzie ja Ci kupię dzisiaj dyskietki :)…

Dzięki Wam obudwu ;]