Windows 7 zabezpieczony USB


(Magicalwarrior) #1

Witam :slight_smile:

Ciekawi mnie bardzo, czy istnieją programy przeznaczone dla zewnętrznych nośników danych, które potrafią zablokować dostęp do systemu do momenu włożenia nośnika do portu USB (chodzi mi o pendriva, jak widać :))

System Win 7 umożliwia tworzenie dysku restetowania hasła. Działa on na podobnej zasadzie, tyle że w odrwotnym kierunku.

Mi chodzi o coś w rodzaju czytnika lini papilarnych w niektórych laptopach :P.

-Uruchamiasz komputer

-System zatrzymuje się na bootowaniu/ekranie logowania/ gdziekolwiek i czeka na podłączenie pendriva

-Podłączenie pena skutkuje kontynuowaniem ładowania się systemu- pena można wyjąć.

W poszukiwaniach internetowych można znaleźć wiele tematów poświęconych Windowsowi i pamięciom USB, ale zazwyczaj chodzi o błędy systemu (najczęściej wYłączanie :P)

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podsunął mi jakiś sposób na stworzenie takiego pendriva :).


(Piotrkijak) #2

Jest coś takiego, zwie się to syskey, ale żeby zadziałało, musisz odebrrać flopowi literę a: i przypisać ją penowi, bo narzędzie to nie obsługuje penów, więc trzeba mu literę a: przypisać żeby ruszył. Zabezpieczenie polega na tym, że uruchomiasz syskey(logo windows i r, wpisujesz syskey i wciskasz enter), wpisujesz mu hasło, wpinasz pena, ustawiasz mu literę a: i wtedy ustawiasz syskey żeby zapisał hasło na penie. Od tego momentu przed logowaniem zostanie wyświetlone okno z prośbą o włożenie dyskietki(w tym wypadku pena) i wtedy po włożeniu pena system ładuje się dalej. Ostrzegam Cię tylko, że jeżeli nawali Ci pen, to wtedy będziesz mógł sobie przeinstalować system, bo z tego co mi wiadomo(nie jestem pewny, bo nie interesowalem się tym) hasła w żaden sposób nie usuniesz, tak więc uważam, że bezpieczniej jest założyć passa na konto poprzez panel sterowania->konta użytkowników, bo przynajmniej w razie czego może ściągnąć odpowiedni sofcik i przy jego użyciu hasło zresetować/ściągnąć lub odzytać.


(Sabat30) #3

Witam,wypróbuj program Rohos Logon Key.(niestety nie jest darmowy)Inna fajna alternatywa to Keylemon(logowanie do systemu za pomocą kamery internetowej)


(Magicalwarrior) #4

KeyLemon...po pierwsze mieszane uczucia, bo google na początek wyrzuca nam propozycje haseł z dopiskiem...o jednoznacznej treści sugerującej, że program też jest płatny ;]. Bardziej potraktuje to jako ciekawy eksperyment, choć nie wiem jak to będzie np. przy zasoborzernych aplikacjach i gdy np. będzie mi się chciało do WC :smiley: - zawiecha czy nie ?

Fakt, o możliwości uszkodzenia się pendriva (czy nawet zgubienia, czy sformatowania go z rozmachu przez nieuwagę, podczas żąglowania innymi ;]) nie pomyślałem :stuck_out_tongue: Rozumiem, że będzie krzyczał o "dyskietkę" bez względu na profil, do którego chcę się zalogować... No ale zobaczę, ostatnimi czasy zgruchotał mi się dysk no i system w sumie jest prawie dziewiczy, więc zobaczymy :).

PS. Tylko dziwi mnie, że takie narzędzie (w Siódemce ><) jest dedykowane dla 3,5A, podczas gdy tylko takie stare złomy jak mój mają jeszcze jak je czytać :P. Nspędy zewnętrzne to inna sprawa, ale gdzie ja Ci kupię dzisiaj dyskietki :)...

Dzięki Wam obudwu ;]