Windows 7 zacina się!

Witam wszystkich!

mam maly ale bardzo denerwujacy problem, mianowicie zainstalowalem wczoraj windows 7 na moim komputerze. wszystko cacy ale co kilka minut system sie przycina na doslownie pol sekundy. najbardziej odczuwalne jest o podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. dokladnie tak samo bylo kiedy zainstalowalem win vista, natomiast nie ma tego problemu z win xp. zrobilem wszystko co przyszlo mi do glowy, czyli głownie instalacja nowych sterów, nawet dorzuciłem ramu i dalej nic:( podejrzewam, ze jest to kwestia sprzętowa ale nie brdzo wiem czym to sprawdzic. podam jeszcze parametry sprzętu:

Pentium 4 dual core 3.0GHz 32bit

3 giga ram

Radeon x1300 256 mb

jeśli ktos ma jakies pomysły lub spotkal sie juz z takim problemem to prosze o pomoc!!

Pozdrawiam!

Indeksowanie zawartości może powodować takie przycięcia na początku użytkowania, jak stworzy indeks to jest spokój.

Sprawdź w menedżerze zadań czy jakiś proces używa dużo zasobów procesora.

Defragmentacja dysku nie zaszkodzi.

Byłoby dobrze poznać dokładnie Twój zestaw (płyta główna, zasilacz itd.)

defrag na świeżym systemie? mamy XXI wiek…

z tym indeksem racja, najlepiej zostawić komp na noc włączony, żeby sobie pojeździł…

Co dziwnego jest w defragu na świeżym systemie? XXI wiek niczego nie zmienia no chyba że kolega ma SSD.

jak to milo poczytac fachowców:0 jeszcze tylko napiszcie mi jak wyłaczyć indeksowanie w win 7 bo wyglada na to ze robi sie to zupelnie inaczej niz w vista:( a nie moge tego znalezc i nie chce mi sie czekac az utworzy indeks zeby sprawdzic czy to dziala. dzieki! !!

Wyłącz usługę indeksowania zawartości jeśli dobrze pamiętam. Zresztą w pomocy w windzie znajdziesz jaka to usługa za to odpowiada. Prawy klik na mój komputer->zarządzaj->usługi

Jak dobrze pamiętam to proces za to odpowiedzialny ma w nazwie “search”, co wydaje się logiczne i oczywiste

heh to by bylo zbyt proste:( niestety nie ma tego w podanej przez ciebie ścieżce:( chyba ze jakos inaczej sie to nazywa, ale nawet nic podobnego nie ma:(

aaa moj win 7 jes w wersji polskiej!!

siedze juz chyba ze 3 godz przed kompem i wydaje mi sie ze dzieje sie to troche rzadziej ale moge sie mylic:(

ja mialem takie przywiechy (i dluzsze) jak zainstalowalem sterowniki SATA producenta chipsetu (nvidia)…po reinstalcji 7ki nie zainstalowalem tych sterow i smiga…

  1. Masz najnowsze drivery ? czy może korzystasz tylko z tych co są w Windows Update ?

  2. Aby wyłączyć usługę indexowania zrób: wejdź do Komputer > Opcje folderów > Wyszukiwanie > i zaznacz Nie używaj indexu podczas wyszukiwania… a następnie wejdź: Menu Start > Narzędzia Administracyjne > Usługi > i przestaw Windows Search na Wyłączony.

  3. Co do optymalizacji OS-u to stosuj porady dla Visty/XP z np: www.tweaks.pl

XP zjada 300MB-550MBMB z ramu

Vista zjada 800MB-1000MB z ramu

7 zjada 650MB-900MB z ramu

Dodam, że proces indeksujący zwie się “searchindexer”