Windows 7X64-RTM-PL na HP Compaq 7620s

Witam mam pytanie czy pójdzie mi win7 na tym lapku??? Jeśli pójdzie to skąd mam wziąć sterowniki do całego lapka?? Proszę o pomoc…

Jeśli ma 1gb ramu to se odpuść.

Sterowniki po wydaniu Win7 będą na stronie producenta laptopa najprawdopodobniej. Zresztą, dużo sterowników będzie już wgrana, że tak ujmę, samoistnie, tzn po zainstalowaniu systemu grafika, karta dźwiękowa (o ile nie jakaś egzotyczna albo niezintegrowana) oraz sieciowa będą wgrane (tak bynajmniej w RC 7100 miałem)

Zmień ram na co najmniej 2GB (ja polecam 4GB) i wtedy możesz zacząć instalować system. Na 1GB ramu będzie strasznie przymulał. Naprawdę nie warto.

mam 2 gb ramu i mówice ze na stronie producenta a stery z visty to nic nie dadzą prawda ?

Dodane 23.07.2009 (Cz) 9:40

bo na stronie producenta są tylko takie windowsy i mam problem ?? :frowning:

» Microsoft Windows Vista Business (32-bit)

» Microsoft Windows Vista Home Basic (32-bit)

» Microsoft Windows Vista Home Premium (32-bit)

» Microsoft Windows XP Professional

Dadzą ale muszą być 64bit

tak tak rozumiem ze musi byc 64bit, czyli stery z visty na win 7 podejdą o nic sie tam nie będzie rzucał a jeszcze jedno bo słyszałem ze win 7 szybciej pracuje od xp i visty czy to prawda?? i czy zda rezultat ten windows sa laptopach HP 7620s i ASUS X50z oba maja po 2 GB ramu.

Powiedzial bym ze 7 nawet na dosc slabym sprzecie startuje szybciej od XP ale tylko startuje. Wersje RC mam zainstalowana na 2 dosc leciwych kompach, jeden 1GB, a drugi 1,5GB ramu, na poczatku 7 dziala na nich dosc dobrze, nawet bardzo dobrze ale wystarczy popracowac troche zeby zaczely przymulac a niema na nich nawet antywirusow, do tego na obydwu powaylaczany jest Windows Defender dla ulatwienia im zycia.Watpie zeby inaczej bylo z wersja koncowa.

@Godlike - nie pierdziel głupot o braku antyvirusów… Po zainstalowaniu systemu jest takie coś, jak Action Center, w którym pokazuje się informacja o braku takowego programu z odsyłaczem do strony Microsoftu, skąd ściągnąć można kilka najpopularniejszych programów (Kapsersky, Norton, Panda, F-Secure, AVG, Avira i jakieś tam jeszcze), wszystkie dobrze działają pod Windows 7 (Klucz z Kapsera działa mi do grudnia, więc nie ma nawet z tym problemu).

Co do mulenia… Różnie, zależy co chcesz na nim robić. Jak Office, przeglądanie internetu, to nie ma większego problemu, nawet na 1GB. Jednak jeśli chcesz już coś poważniejszego (np gry jakieś, grafika, obróbka filmów) to te 2GB musowo.

@Hitm3n

A czy ja napisalem gdziekolwiek o o ich braq. Przeczytaj czasem dokladniej to co inni pisza zamiast szukac dziury w calym. Niema ma na nich zainstalowanych antyvirusow, a do tego wylaczony jest Windows Defender zeby odciazyc jakos komputery.

Ale jesli juz o nich piszesz to do wyjscia koncowej wersji 7 nie wiadomo ktore z nich beda tak naprawde na nim dzialac w obecnych wersjach, np Kaspersky 2009 ktorego dalo sie uzywac jeszcze na RC juz z nowszymi kompilacjami jest niekompatybilny, jak jest z innymi nie wiem.

Ten sam problem jest z niektorymi sterownikami ktore jeszcze pod wersje RC pasowaly a pozniej juz nie, takze na razie mozna tylko pogdybac czy stery od Visty beda dobre czy nie, chociaz w wiekszosci przypadkow raczej beda pasowac.

Co do sterowników… pasują nawet te nie podpisane certyfikatem pod Viste :x

Mi cudem udało się uruchomić modem 3G pod x64, a sam producent zarzekał się że nie ma takiej możliwości :lol: oraz skaner Musteka 1200Cu+