Windows 8.1 i dysk 100% w Menadżerze zadań - spowolnienie komputera, rozszyfrowanie plików OTL


(Tully 15) #1

Hej wszystkim, 

od pewnego czasu mam spory problem z laptopem i bardzo bym była wdzięczna za pomoc. Mój Acer aspire E1 series model Z5WE1 ma dopiero ok. 6 mies a zaczął mi spowalniać, czy to przeglądarka (mam mozillę i operę), otwieranie folderów czy plików - momentami wszystko się zacina. Zauważyłam przy tym że w menadżerze zadań w momentach spowolnienia wyskakuje mi problem dysk 95-100%, natomiast nie jestem pewna czy to jest powiązane ze sobą. Momentami jest dobrze, nic się nie dzieje, a potem znów to samo. Do tej pory próbowałam samodzielnie rozwiązać problem, jednak nic nie pomogło zarówno z tej stronki http://www.download.net.pl/100-uzycie-dysku-w-windowsie-jak-to-naprawic/n/4311/, przeskanowałam 2 antywirusami (nic nie znalazły), użyłam - CC cleanera, hd tune, hitmana pro, malwarebytes anti-malvare, adw cleanera (łącznie usunęły mi ponad 300 elementów), zainstalowałam dodatkowo RAM kontroler by sprawdzić czy to nie jest wina RAM, zaktualizowałam aplikacje systemu windows w windows udpdate, tak samo w przeglądarkach (java, silver, adobe flash player) - nic nie pomogło. Faktycznie, czasem zawiesza się wtyczka adobe flash player, aktualnie ją przeinstalowałam. Póki co, chciałabym uniknąć formatu systemu bo mam tu mnóstwo plików i nie umiem tego zrobić samodzielnie a także przeinstalowania windowsa na np. 7. Do tej pory czytałam porady w internecie - co bardziej obeznani odpisywali innym osobom z tym problemem, albo dzwoniłam na infolinię techniczną Acera, natomiast już zabrakło mi pomysłów. Gdzieś na forum wyczytałam by wygenerować skrypt OTL, to mi się udało, ale nie umiem go rozszyfrować. Załączam też zrzut ekranu z informacjami o laptopie. Czy mógłby ktoś pomóc? Bardzo bym była wdzięczna, być może problem jest błahy i uda mi się go samej naprawić. Mam nadzieję że czytelnie opisałam problem, jeśli nie to przepraszam, pierwszy raz się zgłaszam po pomoc w sprawie laptopa a nie znam się na tym zbyt dobrze. 

 

Załączam zrzuty ekranu i raporty z OTL:

OTL: http://wklej.org/id/1504596/

Extras.Txt

post-267637-0-51783400-1414709256_thumb.


(Atis) #2

Dużo zbędnego tekstu, ale brak wymaganych logów.

Żeby przyśpieszyć system instalujesz kolejne programy ochronne?

Każdy tego typu program spowalnia system.

Odinstaluj HitmanPro 3.7 i Malwarebytes Anti-Malware.

Pobierz i uruchom MCPR.exe:

http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?id=TS101331

http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe


(Tully 15) #3

Dzięki za odpowiedz. Tak jak mówiłam jestem laikiem wiec starałam się jak najwięcej napisać żeby jak najlepiej przedstawić problem. Logi, to znaczy? Co mam dopisać, zrobić? Hitman pro zainstalowałam dopiero wczoraj, tak samo Malware tylko żeby przeskanować komputer (myślałam, że może to wirusy), oczywiście już odinstalowane. A w skryptach widać jakieś błędy systemu? McAfee odpada, przypomniałam sobie że kiedyś go miałam i zamulał jeszcze bardziej komputer. Teraz mam darmowego AVG. Jeżeli chodzi o to co najbardziej obciążą komputer kiedy mam dysk 100% jest to tylko i wyłącznie system. Aha i powinnam dodać że problem się zaczął po zainstalowaniu dużej gry z dodatkami, niestety po odinstalowaniu nie znikł.  


(Atis) #4

Nadal działają sterowniki i usługi od McAfee.

McAfee usuń za pomocą MCPR.exe.

Nie widać infekcji, ale napisałem, że brakuje wymaganych logów.

Nowy log obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool


(Tully 15) #5

Ok dziękuję, już rozumiem, McAfee zrobione i logi też mam:

FRST - http://www.wklej.org/id/1505066/

ADDITION - http://www.wklej.org/id/1505067/

SHORTCUT - http://www.wklej.org/id/1505068/

 

Widać tutaj coś? 


(Atis) #6

Nie widać infekcji.


(Tully 15) #7

No nic, będę szukać dalej rozwiązania problemu. Dzięki za pomoc. 


(IPSEN) #8

Możemy zrobić optymalizacje systemu -Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/bb963902.aspx -File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka