Windows 8.1 - nie można zainstalować kwietniowych poprawek

Witam wszystkich
Proszę o pomoc - w Windows 8.1 poprawki (kwietniowa paczka (200+MB), adobe flash i jeszcze jakaś) nie mogą się zainstalować.
Windows Update pobiera, potem “trwa instalowanie” potem restart i nic.
Podczas zamykania systemu nie ma tego odliczania do 35% a po restarcie nie ma tego do 100% tylko odrazu ekran logowania się pojawia.
Co może być przyczyną? (miejsca na dysku mam sporo)

Jeśli nie zainstalował to powinien pobierać jeszcze raz.

A sprawdź w zainstalowanych co masz?

Albo trzeba poczekać i jutro to zrobić?

W zainstalowanych nie ma.
Nie pobiera tych paczek ponownie bo pewnie ma juz schowane gdzies na dysku.
W kolko mam ten sama procedure - odpalam WU, szuka aktualizacji, znajduje mi 3 krytyczne + 2 “dodatkowe”. Zaznaczam wszystkie krytyczne w sklad ktorych wchodzi ta kwietniowa zbiorcza, aktualizacja flasha i aktualizacja czegos jeszcze. Potem klikam zeby uaktualnil, on “pobiera”, potem “trwa instalowanie” potem restart i nic. W kolko to samo

To sprawdź jutro - może to jakieś przeciążenie ich serwerów - dzisiaj są aktualizacje.

Dodatkowo z poziomu komputer, sprawdź partycje/dysk na błędy.

Plus Ccleaner i porządek w systemie.

A może byś zastosował to: http://www.majorgeeks.com/files/details/reset_windows_update.html
Po pobraniu, aby prawidłowo wykonać skrypt, kliknij prawym przyciskiem myszy plik Reset-WindowsUpdate.ps1 i wybierz polecenie “Run with z Powershell”. Następnie można wybrać Y lub N dla każdego polecenia odrębnie, lub A dla dla wszystkich jednocześnie.

CC jest, porządek jest, dysk/partycje są ok

P.S. czyżby ta kwietniowa wyszła dopiero wczoraj/dzisiaj?

Dzisiaj są aktualizacje miesięczne wszystkich systemów, więc trzeba poczekać,

W 2016 r. w Polsce po godzinie 19:00 każdego wtorku były już widoczne aktualizacje w Windows Update

Z reguły masz aktualizację między 10, a 15 danego miesiąca.

Ale pojedyńcze poprawki mogą być w różnym terminie.

Możliwe, ostatnio coś zmieniali w tym temacie przy okazji robienia tych wielkich zbiorczych poprawek

Z WU na Win8.1 już dwa razy miałem podobne problemy.
WUSUS Offline załatwia w takim wypadku sprawę.

Ostatnio to nawet nie chciała mi się aktualizacja sygnatur do Windows Defendera zainstalować.
Musiałem z CMD wymusić poleceniem (MpCmdRun.exe -SignatureUpdate), potem już normalnie się aktualizowało.

Czyli wychodzi na to że w Microsofcie znowu debata:

  • To co? Bierzemy się za poprawianie Win10?
  • Po co? Zepsujmy Win8.

Od dawna wszystko wskazuje, że robią dużo… aby przejść na W10.

Zastanawia mnie dlaczego im Win10 tak wybitnie niewyszedl. Ten system wciaz (nie)dziala jak jakaś beta. Dziwi to gdyż poprzednik (Win8) był idealny od poczatku za wyjatkiem moze braku menu start.

P.S. jednak mam cos skopane w Windowsie, wyskakuje mi jakis error po sciagnieciu i instalacji aktualizacji przez Windows Upadate. Coz, pewnie format trzeba bedzie zrobic

Może na początek sfc /scannow

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

Wirusy

Wrzuć cały screen smart dysku z najnowszego HD Tune Pro.

I co ostatnio robiłeś przed problemem?

A nie lepiej spróbować najpierw zastosować moją radę?

odczenaknie nic nie dalo, przed problemem nic takiego nie robilem,