Windows 8.1 - sterowniki, directx 11.1, ustawienia Biosu

Siemka, dzień dobry,

Mam do Was pytanie ze względu na to, że moja karta graficzna obsługuje directx 11.1 postanowiłem przesiąść się na 8.1 :slight_smile: pierwszą rzeczą jest to, że w panelu nvidii nadal pokazuje mi wersję directa 11.0 :o mam kartę graficzną 660 od Msi, która posiada dx 11.1 co jest nawet napisane na stronie producenta.

 

Drugie pytanie:

Jakich sterowników potrzebuje na kompie mając windowsa 8.1?  Dźwięk jest, internet też, stery od grafiki zainstalowałem i w sumie system normalnie śmiga, czy jeżeli zainstaluje sterowniki ze strony producenta płyty głównej to mogę się spodziewać jakiś różnic?

 

Płyta główna to:

GA-B85M-D3H rev 2.0

 

wracając jeszcze do płyty głównej, ostatnio zmieniając ten rozruch ( :D) na pendrive zobaczyłem opcje na jakim systemie startuje komputer, do wyboru był: Other system, Windows 8 i Windows 8 WHQL, ymmm? może ktoś wyjaśnić o co z tym chodzi? Niby nie widzę żadnej różnicy ale ktoś może wyjaśni na czym ona polega :slight_smile:

 

 

Dzięki wszystkim i miłego dnia!! :smiley:

Sterowniki do karty graficznej ściągnij że strony nVidii.

zainstalowałem jedynie właśnie stery od grafiki a co z resztą?

do DX11.1 nie trzeba nic więcej, ale jeśli chodzi o działanie i wydajność systemu zainstaluj sterowniki ze strony producenta płyty głównej pod twój system

halo halo ale problem z tym dx 11.1 jest taki, że w panelu nvidii pokazuje mi jedynie dx 11.0 kiedy moja karta obsługuje 11.1, nie wiem, może tak powinno być?

Tam pokazuje aktualnie używany DX a pulpit korzysta z 11.0 zainstaluj benchmark który ma 11.1 i w ustawieniach zmień aby używał tą wersję i sprawdź.

Kepler obsługuje tak naprawdę jedynie DX 11.0. Programy często pokazują wsparcie dla 11.1, a nawet 11.2, ale tego wsparcia faktycznie nie ma, lub wspierane są tylko niektóre funkcje DX.

czytałem i jest tak jak napisał bart86 no ale zresztą to tylko 1 cyferka :smiley: