Windows 8 64bit, Mozilla Firefox się nie włącza

Ostatnio miałem taki problem, że w trakcie użytkowania MF wywalało mi neta(ale tylko w tej przeglądarce), a po wyłączeniu MF nie dało rady już włączyć. Wyskakiwał komunikat:

Aktualnie w ogóle już nie mogę włączyć firefoxa, bo już po starcie systemu i pierwszej próbie wyskakuje ten komunikat. Wyłączenie procesu nic nie daje. Reinstalacja też.

Myślałem, że aktualizacja MF pomoże, ale nic to nie dało.

delcortez, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Przechodzimy więc do katalogu C:Documents and SettingsNazwa użytkownikaDane aplikacjiMozillaFirefoxProfiles i kasujemy plik parent.lock , który nie został wykasowany po zamknięciu programu. Pamiętaj jednak o tym, że błąd będzie się powtarzał, ponieważ plik, który skasowaliśmy jest tworzony na nowo przy otwieraniu Firefox.

U mnie Mozilla jest w AppData/Local, ale nie ma tam pliku parent.lock

parent.lock znajduje się w katalogu …\Users(Użytkownicy)\nazwa użytkownika\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\katalog mający w nazwie default\parent.lock

Uruchom - %appdata% - firefox - profiles i tam szukaj.U mnie jest

 

W profiles mam folder 1jsz5l57.default-1423994785776

a w nim:

foldey cache2, offlinecache, safebrowsing, startupcache

i pliki cacheclean, directorylinks

To może inaczej. Odinstaluj Firefox,usuń wszystko co jest związane z firefoxem,i zainstaluj jeszcze raz.