Windows 8 a sterowniki do starego acera

(Dianpla) #1

Witam

Mam zamiar przesiąść się na win 8 ale...mam lapka acer aspire 8920 (top end model) czyli troche lepszy niz reszta 8920 tzn wiekszy dysk, lepsza grafika i procesor i zastanawia mnie czy znajde do niego sterowniki. Na stronie acera sa ale do visty. Dodam tylko ze nie mam do niego zadnych plytek, sterowniki musze sciagac z neta. Teoretycznie powinny byc na ukrytej partycji, ale kiedys probowalam sie tam dostac i nic z tego nie wyszlo. Komp byl kupiony na ebayu, sprzedawca nie wspominal ze usuwal cos z tej partycji wiec nie wiem czy te sterowniki faktycznie tam sa czy po prostu ja nie umiem sie do nich dostac. Powiem tylko tyle ze instalator windows widzi partycje pqservice, ma jak dobrze pamietam ponad 1gb, w biosie disc to disc recovery jest wlaczone, ale przy starcie systemu probowalam alt+f10 i nic.

Wiec prosba do was poradzcie czy dam rade znalezc sterowniki na win 8 i druga prosba jak sie dostac na ta ukryta partycje?

(Michal Widlak) #2

Uruchom na laptopie Asystenta Uaktualnienia Windows 8 i dowiesz się czego będzie brakowało.

(nnick) #3

Spokojnie system sam sobie ściągnie sterowniki. Nie masz w nim niczego niezwykłego ani też nie jest jakiś bardzo stary. Zresztą sterowniki do Visty zadziałają - praktycznie identyczny model sterowników - jedynie instalator może wymagać trybu zgodności.