Windows 8 Release Preview - problemy z instalacją

Od razu po pojawieniu się newsa na stronie głównej DP i wczytaniu się w komentarze odniosłem wrażenie, że najnowsza wersja sprawia problemy podczas instalacji. DLatego założyłem ten temat…

Już na samym początku instalator krzyczy o sterowniki do jakiegoś sprzętu (moja znajomość angielskiego pozwala na odróżnienie DRIVE od DRIVER). Nie wiem dokładnie jakiego, bo nigdy nie miałem z tym problemu. Nie chodzi pewnie o sterowniki SATA/RAID bo po kliknięciu [browse] bez problemu rozpoznaje wszystkie napędy. Próbowałem go nakierować na sterowniki, które posiadam (ATi, Realtek, Logitech) ale bez rezultatu.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale w wersji CP nie miałem żadnych problemów. Chwilowe wyłączenie zintegrowanych LAN i dźwięku nie rozwiązuje problemu.

Próbowałem zmienić ustawienia RAID w BIOSie ale też nic to nie dało (mam fizycznie jeden dysk twardy SATA i nagrywarkę SATA, więc domyślnie RAID mam wyłączony).

Jak komuś coś przyjdzie do głowy to proszę o pomoc. Proszę również o opisywanie swoich problemów z instalacją Win8 RP

:EDIT:

Moja płyta główna jest trochę stara. Płyta ze sterownikami wydana była dla VISTY - Win7 jeszcze nie było :wink:

Jedyne sterowniki jakie są na stronie producenta: Link Bez rezultatu.

A nie przypadkiem o sterowniki CD/DVD? Bo tak krzyczy gdy masz uszkodzoną płytę tj np gdy obraz ISO jaki pobrałeś nie pobrał się do końca.

Mam dokładnie ten sam problem!

W Consumer Preview nie było problemów teraz jest rebus. Szukam w sieci i jak na razie nie znajduje.

Poza tym jestem tu nowy :slight_smile:

Witam Wszystkich :slight_smile:

Dodane 01.06.2012 (Pt) 14:53

a jeszcze jedno, ISO nagrałeś na płytę, czy na Pena? Jeśli na Pena to czym?

Pozdro

Dodane 01.06.2012 (Pt) 15:36

Prawda w tym co pisze MietekN, chyba wszystko zależy od samej instalki.

Za pierwszym razem nagrałem ISO na Pena programem UltraISO. Niby wszystko ok, ale podczas instalacji się wyłożył komunikatem zgłoszonym na początku postu.

Następnym razem wykorzystałem Windows 7 USB/DVD , do pobrania:

http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

Potem wszystko już poszło gładko.

Sama instalacja trwa dosłownie kilka minut.

Zaczynamy zabawę :slight_smile:

Ściągnąłem ISO ze strony MS, wypaliłem BurnAware Free (ze sprawdzeniem poprawności nagrania) prędkość x16, płytka Verbatim.

Pojawia się ten błąd… Nie próbowałem wrzucać na USB, ale jeśli już to użyję do tego programu.

Skoro u Ciebie poszło to też spróbuję… Swoją drogą żal że nie da rady na płytkę wypalić. Chyba że MS chce sprzedawać Winę tylko na pendrivach - to mogłoby być ciekawe :slight_smile:

Gdyby to było przeznaczone tylko na peny, to nie dawaliby w formie obrazu ISO.

Bez problemu instaluje się z nagranej płyty ale warto przed nagraniem sprawdzić sumę kontrolną obrazu ISO.

Najważniejsze, daj znać czy się udało :).

Pozdro

Powiem tak…

Ściągnąłem obraz jeszcze raz i:

wersja 32bit - instaluje się bez pierdnięcia z USB oraz płyty :!:

wersja 64bit - instaluje się z USB, z płyty - błąd sterowników :expressionless:

Ale i tak już wywaliłem :slight_smile:

Nie spodobał Ci się?

Ja mam problem tego typu:

“Your PC needs to be repaired” An unexpected error has occured, Error code: 0xc0000260

Co jest dziwne bo CP działało wyśmienicie.

Czy ktoś wpadł na pomysł jak zrobić żeby instalka zadziałała?

W8 RP jest bardzo czuły na niestabilnie pracujący sprzęt. Miałem ten sam problem, W7 pracował stabilnie na podkręconym sprzęcie a W8 walił bluescreeny. Rada albo uzyskaj stabilnie ustawienia kompa albo odkręć na domyślne ustawienia.