Windows 8 usunął mi Windows 7

Witam. Mam taki problem , jak napisałem w temacie. Zainstalowałem Windows 8 Consumer Preview za pomocą Windows 8 Consumer Preview Setup. Po instalacji Windows 8 skasował Windows 7 zachowując pliki tego systemu w folderze Windows.old. Co zrobić by odzyskać Windows7? Pozdrawiam.

nic sie nie da zrobić

czeka format i instalacja win7 od zera

@KubaW Spróbuj tego sposobu:

http://support.microsoft.com/kb/933168/pl

Jeżeli nie zadziała pozostanie ci instalacja Windows 7 od nowa. Na przyszłość radzę dokładnie sprawdzać co i jak instalujesz a unikniesz kłopotów

Pamiętam, że w czasie instalacji z tego instalatora pojawiała się opcja instalacji na innej partycji, po jej wybraniu można było zrobić sobie obraz iso, wypalić na DVD lub przenieść instalację na USB. Jeżeli instalowałeś na tej samej partycji to już lepiej było zrobić upgrade wtedy mógłbyś się cofnąć do windows 7 z poziomu windows 8.

To raczej niemożliwe… Windows 7 był w wersji OEM.

W skrócie wygląda to tak, że jeżeli chcesz zrobić upgrade systemu lub Instalator na USB to używasz tego instalatora, który ściąga cały system. Jeżeli chcesz zainstalować na innej partycji z płyty DVD to prościej jest pobrać od razu odpowiedni obraz x86 albo x64 w pliku iso, który sobie wypalasz na płycie.

Ale ja nie chce zainstalować Windowsa 8, tylko 7.

Więc instaluj, zrób tylko kopię swoich danych (tak dla bezpieczeństwa).

Windows 7 jest OEM więc nie mam płyty!

Posiadasz laptopa czy komputer stacjonarny? Jeśli nie masz płyty z systemem to zapewne powinieneś mieć płytę recovery bądź partycję recovery z której można przywrócić system. Jak z z tego skorzystać - zajrzyj do instrukcji.

Mam laptopa i partycję recovery. Model laptopa to HP Compaq Presario CQ 56.

Eh co za lenistwo, wystarczy zajrzeć do instrukcji aby wiedzieć jak przywrócić system z partycji recovery:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02475034.pdf

Nie wiem czy recovery w HP przywraca jedynie partycję z Windows 7 czy może czyści wszystkie partycje do stanu fabrycznego to raz a dwa nie wiem czy po instalacji systemu Windows 8 partycja będzie działać poprawnie.

Pozdrawiam

@rgabrysiak

Dzięki, zaraz sprawdzę :lol:

Dodane 07.03.2012 (Śr) 11:28

Sprawdziłem tą opcję i po angielsku piszę tak:

Z tego co zrozumiałem to trzeba mieć płytę z systemem.

Jeśli instalowałeś Windowsa 8 na innej partycji niż Windows 7 to nie powinno się nic usunąć jeśli instalowałeś Windowsa 8 na tej samej partycji gdzie znajduje się Windows 7 to musisz na nowo instalować Windows’a 7. Ponieważ windows’a z katalogu windows old nie da się przywrócić

Skoro masz laptop, to musisz, a w zasadzie wskazane byłoby byś miał Recovery DVD.

Jeśli nie było w zestawie przygotowanej przez producenta należało samemu sobie przygotować po pierwszej konfiguracji Windows.

Poszukaj dobrze, może znajdziesz, a jak nie, to może idzie przywrócić bezpośrednio z partycji recovery.

Jeśli i to zawiedzie, to po ptokach i bez zakupu licencji może się nie obejść.

@greh Nie przesadzaj z tym zakupem licencji. Jeśli systemu nie można przywrócić z partycji recovery i nie posiadamy też przytowanej płyty recovery ostatecznie możemy wgrać system korzystając z pożyczonej płyty i wpisując klucz który mamy na naklejce COA.

@KubaW Przy uruchamianiu recovery nie masz możliwości wyboru czy chcesz przywrócić system z dysku czy z płyty?

Skoro mówisz że masz partycję recovery to dziwię się że nie można z niej przywrócić systemu.

Nie sądzę, na pewno dostał numer licencyjny z laptopem, powinien być gdzieś przyklejony, ja akurat mam pod laptopem ale ponoć może być też pod baterią.

@rgabrysiak Nie mam takiej opcji. A poza tym już sformatowałem dysk i zainstalowałem win 7.