Windows 8 w miejsce Androida w chińskim tablecie?


(Emzeta1) #1

Witam,

Wybiegając nieco w przyszłość chciałbym wiedzieć czy będzie skomplikowane / w ogóle możliwe usunięcie Androida i wgranie Windows 8 np. w Goclever T72 TAB?

Dziękuję z góry za informację-

Maciej


(sworoslaw) #2

Cóż... nie jesteśmy wróżkami, i nie powiemy Ci tego, dopóki nie będzie Win8 na rynku. Ale zasadniczo, znając życie okaże się to nie możliwe na 90% urządzeń (MS na pewno da jakieś minimalne wymagania, które MUSI spełniać tablet,żeby dało się zainstalować Win8, tak jak to jest w przypadku telefonów z Win7 for Phone- musi być kompatybilny sprzęt). Ale do premiery daleko, więc jak na razie to "wróżenie z fusów".


(jas_fasola) #3

Raczej nie będzie to możliwe, są wielkie opory od niektórych dostawców tabletu o aktualizacje samego Androida a tym, bardziej o same narzędzia do aktualizacji. Zapewne tablety z W8 będą miały system już zainstalowany i jeżeli się "wykrzaczy" będzie trzeba odsyłać sprzęt do serwisu. Bo napewno nie będzie to taka sama instalka dla ARM jak w przypadku procesorów x86. Zresztą daleko szukać przecież na rynku są urządzenia posiadające zainstalowany "Windows Mobile". PocketPC, nawigacje itp. Jak w przypadku telefonów tak i tu będzie potrzebne "wsady kości" oprogramowania i specjalne oprogramowanie. Podobnie programujesz BIOS, czy nowy "soft" do komórki.