Windows 95

Chcę zainstalowć Windows 95 na starszym komputerze. Sama instalacja przebiega dobrze, natomiast przy pierwszym uruchomieniu systemu (podczas konfiguracji), wychodzą komunikaty o braku plików na płycie instalacyjnej i daje możliwość podania ścieżki do plików (są to np. dc21x4.sys, filesec.vxd, ndis.vxd…). Do instalacji używałem windowsa dwóch różnych wersji (osr2, i jakaś zwykła), za każdym razem to samo.

Płytki orginalne, czy jakieś “wynalazki” ??

Spróbuj “ręcznie” poszukać tych plików na płytce, a potem podaj mu tą ścieżkę.

Druga możliwość, to problem sprzętowy. Jesteś pewny, że komp jest całkowicie sprawny? Jeśli nie, to zostaw w nim tylko to, co niezbędne (płyta główna, Procesor, pamięć i napęd CD-ROM) i spróbuj ponownie instalować. Gdy wszystko pójdzie dobrze, to dopiero wtedy dodaj resztę sprzętu.

nie wiem jak sie ma to do systemu 95 ale sprawdz start=>> uruchom SFC

Dzięki, mam jeszcze jedno pytanie, czy do instalacji Win95 potrzebny mi jest zainstalowany wcześniej MS-DOS ?

nie miałem nigdy tego systemu ale uwazam ze nie trzeba wystarczy posiadać dyskietke startowa z systemu 98 i Boot- owac z dyskietki a następnie instalowć system za pomoca komendy SETUP

Wielkie dzięki za pomoc.

Trzeba mieć zainstalowany system DOS lub Windows 3.1 lub 3.11.

Lepiej zainstaluj WIN98SE.chodzi w miarę ładnie nawet na kompach 486 z 16 MB pamięci.