Windows 98 a nowa pamięć RAM!

Mam win 98 i dokupiłem sobie pamięć 512 samsunga i mam w tej chwili 768.

Od momentu zamontowania nowej pamięci w systemie dzieją sie dziwne rzeczy np. wiesza sie przy instalacji jakiś programów wyskakują errory. W grach które wcześniej chodziły przy uruchamianiu wyskakuje jakiś błąd krytyczny. Do ilu Ram obsługuje win98SE ? Pomocy ! !

Pozdrawiam !

z tego co pamiętam to do 98 była poprawka rozwiązująca problem z ramem powyżej 512MB

Zainstaluj sobie Service Pack 1.62, ale tak pozatym to w Windows 98 można mieć tylko maksymalnie 512 MB pamięci więcej ci nie wejdzie,a jak wejdzie to z takimi zawiechami jak już wcześniej opisałeś.

Podejrzewam że tu jest bardziej konflikt między pamięciami lub nową pamięcią a płytą główną.

Obsadź modułem 512 MB tylko I bank pamięci,pamięć w biosie ustaw na SPD,zobacz i przetestuj.

Wykorzystaj test prime95,3DMark inny i testuj np 12 godzin.

Może płyta główna ma problem z obsługą nowej pamięci i może trzeba wgrać nowy bios do płyty lub może też tak być że nowa pamięć nie pójdzie z tą płytą.

Problemem może też być zasilanie pamięci,zasilacz lub układ zasilający na płycie gniazda pamięci za słaby.

Możliwe że WIN98SE nie poradzi sobie z pamięcią powyżej 512 MB.

A tu XXX włożyłem tylko tą nową 512 i wogule sie monitor nie uruchamia czyli ta 512 jest walnięta. Juutro pujde na gwarancje ją wymienić.

Dzieki za rady !

Pozdrawiam !


Asterisk

mozżre ją wyczyść ja too też miałem ale musiałem brać nową pamięć :confused:

Taak - pójdzie do sklepu i ot tak sobie kupi :smiley:

Daruj sobie takie porady :frowning:

PS

Ewentualne protesty związane z kasacją posta - na PW proszę

Pamięć może być dobra tylko nie współpracuje z płytą.

Weź książke od płyty głównej i dobierzcie odpowiednio pamięć do płyty głównej.

To jest zawsze loteria i nieraz trzeba mieć kilka modułów żeby to zadziałało szczególnie na starszych płytach i z niskiej półki.

Czytałeś datę ostatniego posta ?

Najwidoczniej Autor pytania już rozwiązał problem :smiley:

Jako OT - skasowany