Windows 98 a zabezpieczenia

(Niunka-) #1

Witam :slight_smile:

Ja mam pytanie z archeologi :slight_smile: jakie programy antywirusowe anty spy-ware itp,ogolnie w jaki sposob mozna zabezpieczyc kompa z prockiem P 700 i 128 ramu windows 98 tak zeby jakos w miare wszystko chodzilo :slight_smile:

dziekuje z gory wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

(Patricko) #2

No to co do antyspyware to bezprolbemu:

• Spy Bot 1.4

• Ad-Aware

Co do antywira to polecam:

• NOD32

• Avast!

No i jeszcze firewalla mozna wrzucic:

• kerio

• zone alarm

komp powinine uciagnac.

(Gk88) #3

a ja napisze jak jest u mnie :slight_smile: (zaraz mnei zjad膮 ze jestem kaskader)

1. mam win98SE

2. zaraz po postawieniu systemu start->uruchom->msconfig -> zak艂adka autostart -> wy艂膮czam WSZYSTKO :slight_smile: (procz gg, progsa od neta, i programikow ktorych po wlaczeniu kompa potrzebuje)

3. uzywam TYLKO opery :slight_smile: (IE - bro艅 Panie Bo偶e)

4. od czasu do czasu (moze raz na miesiac jak mi sie zechce) spybot, hijackthis, cwshreder

5. system mam czy艣ciutenki (zadnej ochrony na biezaco, zadnego firewalla)

nasuwa sie pytanie:

"dlaczego pod win98 to jest takei proste?"

a dlatego ze tych co pisza wirusy juz to nie bawi :smiley: zrobienie wirusa pod 98 jest dla nich jak napisanie strony HTML w notatniku :slight_smile: teraz winXP - to jest dla nich wyzwanie

i wlasnie uzytkownikom WinXP wspolczuje

(Marsmo) #4

Nie kaskader, a kamikadze raczej... :wink:

Wiesz dobrze, 偶e wirusy si臋 pisze kompatybilnie pod wszystkie systemy..., natomiast firewall'贸w u偶ywa si臋 przede wszystkim dla ochrony przed hackerami, dla kt贸rych system nie ma znaczenia!

Chcesz dzia艂a膰 na pograniczu ryzyka - Twoje prawo! :stuck_out_tongue:

Natomiast z tego, co mi wiadomo Niunka nie pyta艂a o konieczno艣膰 zabezpieczenia kompa w og贸le (czy warto itd.) - ale mia艂a na my艣li, czy Jej zdaniem - z punktu widzenia parametr贸w "archeologiczny komp" - przetrzyma te wszystkie softy zabezpieczaj膮ce bez uszczerbku dla normalnego funkcjonowania.

Niunka - spokojnie wrzucaj wszystko, co poleci艂 Ci Patricko...

Dorzuc臋 do tego b. dobry moim zdaniem progs a-squared Free

http://www.emsisoft.com/en/software/free/

Sprz臋t wcale nie jest archeologiczny, wszystko b臋dzie hula艂o! :slight_smile:

(squeet) #5

Absolutnie nie jest to 偶aden zabytek - sam mam podobne parametry (wi臋cej pami臋ci RAM). Na Twoim komputerze spokojnie b臋dzie dzia艂a艂 Windows XP z SP2 , wi臋c tym bardziej aplikacje zabezpieczaj膮ce...

Polecam zestaw avast! + Sunbelt Kerio Personal Firewall

Co do spyware i adware:

(JNJN) #6

Bardzo s艂abiutko przy tej ilo艣ci pami臋ci,ale na WIN98SE parametry kompa mog膮 by膰.

Co do zabezpieczenia - ja daje takie i wystarcza dla WIN98SE/ME.

• Avast

• Ad-aware 1.06

• Spybot 1.04

(squeet) #7

Oj tak, ale przerabia艂em ju偶 to z wy艂膮czonymi efektami wygl膮du i innymi modyfikacjami - dzia艂a艂o na Celeron 466Mhz i 128MB RAM... Da艂o sie pracowa膰 :smiley:

呕eby nie by艂 to OT pragn臋 przypomnie膰, 偶e opr贸cz w/w produkt贸w zostaj膮 jeszcze programy HijackThis i SilenRunners , kt贸rych to logi tutaj mo偶na sprawdzi膰 :wink:

(Niunka-) #8

Dziekuje wszystkim :smiley:

zainstalowalam SpyEmergency i Kerio 4.2.2 ,Nod32 v2.51.12 nie przeszedl wymagal nowszego systemu,tak ze nie bede szukac nic wiecej i zainstaluje Avasta.I trzymam sie z daleka od tego kompa,wierzac wszystkim na slowo ze bedzie dobrze.

p.s ten komp nie jest moj :mrgreen:

Dzieki raz jeszcze :slight_smile:

pozdrawiam Niunka