Windows 98 a zabezpieczenia

Witam :slight_smile:

Ja mam pytanie z archeologi :slight_smile: jakie programy antywirusowe anty spy-ware itp,ogolnie w jaki sposob mozna zabezpieczyc kompa z prockiem P 700 i 128 ramu windows 98 tak zeby jakos w miare wszystko chodzilo :slight_smile:

dziekuje z gory wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

No to co do antyspyware to bezprolbemu:

  • Spy Bot 1.4

  • Ad-Aware

Co do antywira to polecam:

  • NOD32

  • Avast!

No i jeszcze firewalla mozna wrzucic:

  • kerio

  • zone alarm

komp powinine uciagnac.

a ja napisze jak jest u mnie :slight_smile: (zaraz mnei zjadą ze jestem kaskader)

  1. mam win98SE

  2. zaraz po postawieniu systemu start->uruchom->msconfig -> zakładka autostart -> wyłączam WSZYSTKO :slight_smile: (procz gg, progsa od neta, i programikow ktorych po wlaczeniu kompa potrzebuje)

  3. uzywam TYLKO opery :slight_smile: (IE - broń Panie Boże)

  4. od czasu do czasu (moze raz na miesiac jak mi sie zechce) spybot, hijackthis, cwshreder

  5. system mam czyściutenki (zadnej ochrony na biezaco, zadnego firewalla)

nasuwa sie pytanie:

“dlaczego pod win98 to jest takei proste?”

a dlatego ze tych co pisza wirusy juz to nie bawi :smiley: zrobienie wirusa pod 98 jest dla nich jak napisanie strony HTML w notatniku :slight_smile: teraz winXP - to jest dla nich wyzwanie

i wlasnie uzytkownikom WinXP wspolczuje

Nie kaskader, a kamikadze raczej… :wink:

Wiesz dobrze, że wirusy się pisze kompatybilnie pod wszystkie systemy…, natomiast firewall’ów używa się przede wszystkim dla ochrony przed hackerami, dla których system nie ma znaczenia!

Chcesz działać na pograniczu ryzyka - Twoje prawo! :stuck_out_tongue:

Natomiast z tego, co mi wiadomo Niunka nie pytała o konieczność zabezpieczenia kompa w ogóle (czy warto itd.) - ale miała na myśli, czy Jej zdaniem - z punktu widzenia parametrów “archeologiczny komp” - przetrzyma te wszystkie softy zabezpieczające bez uszczerbku dla normalnego funkcjonowania.

Niunka - spokojnie wrzucaj wszystko, co polecił Ci Patricko…

Dorzucę do tego b. dobry moim zdaniem progs a-squared Free

http://www.emsisoft.com/en/software/free/

Sprzęt wcale nie jest archeologiczny, wszystko będzie hulało! :slight_smile:

Absolutnie nie jest to żaden zabytek - sam mam podobne parametry (więcej pamięci RAM). Na Twoim komputerze spokojnie będzie działał Windows XP z SP2 , więc tym bardziej aplikacje zabezpieczające…

Polecam zestaw avast! + Sunbelt Kerio Personal Firewall

Co do spyware i adware:

Bardzo słabiutko przy tej ilości pamięci,ale na WIN98SE parametry kompa mogą być.

Co do zabezpieczenia - ja daje takie i wystarcza dla WIN98SE/ME.

  • Avast

  • Ad-aware 1.06

  • Spybot 1.04

Oj tak, ale przerabiałem już to z wyłączonymi efektami wyglądu i innymi modyfikacjami - działało na Celeron 466Mhz i 128MB RAM… Dało sie pracować :smiley:

Żeby nie był to OT pragnę przypomnieć, że oprócz w/w produktów zostają jeszcze programy HijackThis i SilenRunners , których to logi tutaj można sprawdzić :wink:

Dziekuje wszystkim :smiley:

zainstalowalam SpyEmergency i Kerio 4.2.2 ,Nod32 v2.51.12 nie przeszedl wymagal nowszego systemu,tak ze nie bede szukac nic wiecej i zainstaluje Avasta.I trzymam sie z daleka od tego kompa,wierzac wszystkim na slowo ze bedzie dobrze.

p.s ten komp nie jest moj :mrgreen:

Dzieki raz jeszcze :slight_smile:

pozdrawiam Niunka