Windows 98 i active deskop

witam, moja znajoma ma windowsa 98 , kiedy włącza kompa pokazuje sie tylko biały ekran z napisem pulpit, jak klikne na to prawym i odznacze aktive deskopt to pulpit wraca do normy, we własciwościach ekranu active deskopt pulpit jest wyłaczony, wszystko z autostartu wyłączone i dalej to samo, co mozna jeszcze zrobić ??

Bo zle zamyka system :roll:

Musi zamknąc poprawnie

to znaczy, jak byłem u znajomej, klikałem na zamknij system z menu start, i to wszystko, po właczeniu kompa wszystko wraca

Po uruchomieniu systemu niech scandiskiem sprawdzi wszystkie dyski. Zapewne jest dużo błędów

ale zawsze skandisk jest automatycznie uruchamiany, i nic :confused:

hmm miałem to samo…

Może log z HiJackThis’a coś pomoże, i zainstalowanie Service Packa

właśnie, tylko ona ma windowsa 98, nie ma se, instalacja nowego windowsa nie da rady…chciałem jej zrobic formata, tyle tylko że wejście do biosu jest zabezpieczone hasłem, nie ma ustawionego bootowania z cd w biosie, a i tez nie zna hasła do biosu, bo kompa składał jej kolega, co jeszcze mozna zrobić ?

Zresetować biosa zworką, lub poprzez wyjęcie baterii podtrzymującej na kilkanaście minut.

a bez takich żeczy, jak ma teraz sam windows 98, to jaka płytke musiała by kupić na allegro z windowsem 98 aby go udpatować do jakies najnowszej wersji 98 se ?

Musiał byś kupić płyte 98 Second Edition PL :roll:

Tylko po co jak mozna zrobić jak pisze fiesta , wyjdzie cię zdecydowanie taniej nawet jak oddasz do serwisu :slight_smile:

dzieki