Windows 98 i active deskop

(aero) #1

witam, moja znajoma ma windowsa 98 , kiedy włącza kompa pokazuje sie tylko biały ekran z napisem pulpit, jak klikne na to prawym i odznacze aktive deskopt to pulpit wraca do normy, we własciwościach ekranu active deskopt pulpit jest wyłaczony, wszystko z autostartu wyłączone i dalej to samo, co mozna jeszcze zrobić ??

(El Presidento) #2

Bo zle zamyka system :roll:

Musi zamknąc poprawnie

(aero) #3

to znaczy, jak byłem u znajomej, klikałem na zamknij system z menu start, i to wszystko, po właczeniu kompa wszystko wraca

(Asterisk) #4

Po uruchomieniu systemu niech scandiskiem sprawdzi wszystkie dyski. Zapewne jest dużo błędów

(aero) #5

ale zawsze skandisk jest automatycznie uruchamiany, i nic :confused:

(Drahalt) #6

hmm miałem to samo...

Może log z HiJackThis'a coś pomoże, i zainstalowanie Service Packa

(aero) #7

właśnie, tylko ona ma windowsa 98, nie ma se, instalacja nowego windowsa nie da rady...chciałem jej zrobic formata, tyle tylko że wejście do biosu jest zabezpieczone hasłem, nie ma ustawionego bootowania z cd w biosie, a i tez nie zna hasła do biosu, bo kompa składał jej kolega, co jeszcze mozna zrobić ?

(fiesta) #8

Zresetować biosa zworką, lub poprzez wyjęcie baterii podtrzymującej na kilkanaście minut.

(aero) #9

a bez takich żeczy, jak ma teraz sam windows 98, to jaka płytke musiała by kupić na allegro z windowsem 98 aby go udpatować do jakies najnowszej wersji 98 se ?

(El Presidento) #10

Musiał byś kupić płyte 98 Second Edition PL :roll:

Tylko po co jak mozna zrobić jak pisze fiesta , wyjdzie cię zdecydowanie taniej nawet jak oddasz do serwisu :slight_smile:

(aero) #11

dzieki