Windows 98 SE

(Ozzy666) #1

Mam taki sprzęt:

procesor: Celeron 2.40 Ghz

Płyta Główna: Asrock

Pamięć Ramu: 512 MB

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 5200

Chciałbym na tym sprzęcie zainstalować Windows 98 SE lecz nie mogę. Po włożeniu dyskietki startowej formatuje dysk c potem wyjmuje dyskietkę i wkładam płytkie Windowsa 98 SE PL wyskakuje mi że muszę sformatować dysk C i żebym włożył dyskietkę po włożeniu dyskietki i naciśnięciu ENTER wyskakuje mi nadal bym włożył dyskietkę startową w końcu wymazało mi cały dysk. Czy mogę w jakiś sposób go zainstalować u siebie ?

(Adammo) #2

Powiem Ci z doświadczenia że system pewnie i tak nie będzie chodził , gdyż sprzęt jest po prostu za nowy , jednak możesz zawsze spróbować ... a więc tak najlepiej uruchom windowsa z płyty bez dyskietek następnie uruchom instalator i powinno chodzić....

(floyd) #3

Aby można było zainstalować Windows 98 SE dysk musi być sformatowany w systemie FAT32, a nie np. NTFS którego Windows 98 nie rozpoznaje.

(Agatonster) #4

Ozzy666 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Gracz Online) #5

Podane informacje są niedokładne. Sprzęt nie jest zbyt nowy, aby nie można było zainstalować Windows 98 SE. Ten argument jest niewłaściwy, co najwyżej nie będzie sterowników do płyty głównej, ale z powodu nie podania typu nie wypowiem się w tej sprawie. Najprawdopodobniej, kolega formatuje nieaktywną partycję lub partycję niepodstawową oznaczoną literą C. Polecam użyć program Fdisk i utworzyć maksymalnie 7 GB partycję C dla zapewnienia minimalnego rozmiaru klastrów 4 KB, który podnosi wydajność dysku. Widzę, że autor tematu miesza z wyborem rodzaju systemu plików, albo ma włączoną w BIOS-ie ochronę antywirusową boot-sektora, a w to wątpię. Proszę o sprecyzowanie, jaką dyskietką posługuje się autor tematu i w jaki to sposób robi. Rozpoczęcie instalacji systemu jest proste, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku posiadania dwóch systemów najpierw trzeba instalować starszy system tzn Windows 98 SE a potem XP. Nigdy na odwrót.