-Windows 98 wraz z xp i vistą

Witam.

Mam na swoim komputerze zaistalowane 2 systemy: Windows XP i Windows Vista. Chcę na tym komputerze zainstalować windows 98, tak by przy starcie była mozliwość wybrania który system chcę odpalić.

Teraz mam tak:

Windows Vista

Wcześniejsza wersja systemu Windows

Czy instalacja przebiega normalnie czyli wkładam windowsa 98 do napedu instaluje na wolną partycje i już czy trzba w jakiś inny sposób przeprowadzić instalację?

będziesz musiał przywrócić bootloader visty

W zamierzchłych czasach instalację windy rozpoczynało się wpisując w dosie polecenie setup.exe. Potrzebujesz bootowalnej dyskietki z obsługą cd-rom. Po odpaleniu kompa z dyskietki z menu wybierasz, nie pamiętam dokładnie ale “uruchom z obsługą cd-rom”, po załadowaniu się wszystkiego wpisujesz wspomnianą wcześniej komendę.

Acha i tak jak mati75 , napisał po zainstalowaniu win98 musisz przywrócić bootloadera Visty.

Jak zainstalować win98 znajdziesz tutaj http://www.sgjps.com/node/48

Jak przywrócić bootloadera Visty było wielokrotnie opisywane na forum, nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem tego.

Wydaje mi się też, że skoro masz już XP i Viste to bardzo prawdopodobne jest, że posiadasz system plików ntfs - którego to win98 nie czyta, jeśli tak powinieneś utworzyć osobną partycję sformatowaną na fat32.

najpierw 98 zainstaluj potem xp i viste 98 wyczysci Ci cały dysk

darian ma racje. Win98, następnie XP, potem VISTA.