Windows a wymiana dysku lub płyty głównej

Witam. Otóz mój problem polega na tym że ;

1)mam zamiar wymienic dysk twardy na inny o większej pojemności a co za tym idzie to zainstalowac winde na nim - moje pytanie dotyczy aktywacji windy na nowym dysku ( tzn czy może wystapic problem z aktywacja windy bo przecież inny dysk będzie niz poprzednio )

  1. czy po wymianie płyty głównej będzie problem z aktywacja windowsa gdyz wczesniej był aktywowany na kompie ze stara płyta a chcę ją wymienic na nowsza bardziej wydajną ?

bardzo prosze o odpowiedzi pozdrówka :smiley:

aha windows home edition wersja OEM

Po zainstalowaniu windowsa zainstaluj SP2 na Windows xp i nie będzie trzeba aktywować windowsa.

własnie ja chcę go aktywowac a chodzi o to czy po wymianie tych rzeczy bedzie problem z aktywacja czy nie .Czy po prostu aktywować i to wszystko

Raczej nie będzie problemu z aktywacją.

Do trzech lub czterech automatycznych aktywacji systemu nie powinno być problemu.

Jak coś telefon do przedstawiciela Microsoftu w Polsce i powinni załatwić sprawę - dostaniesz nowy kod aktywacyjny do systemu.

ciekawe pytanie

  • jeśli komputer był kupione razem z systemem operacyjnym - " Windows " czyli to jest -“Oem”

to np.

  • po wymianie płyty głownej na nową , da sie go aktywować , czy czasem niema jakiejś blokady uniemożliwiającej to

  • a pozatym chyba też , czy to juz jest nowy komputer i trzeba zakupić nowy "Windows " , lub dopłacic za aktywację