Windows aero i fraps

Siemka,

Mam taki problem dotyczący windows aero i frapsa. Wcześniej było wszystko dobrze, ostatnio próbowałem nagrywać pulpit frapsem i nie działa.

W opcjach nic nie grzebałem, wszystko ustawione ( Aero ) tak jak było, i gdy próbuje nagrać pulpit frapsem nawet fpsy mi się nie pokazują tak jak to było. W czym tkwi problem?

PS. Robiłem już reinstall frapsa kilkanaście razy i nic :?

Opcje są takie, sprawdź je:

  1. Antywirus/firewall blokuje któryś proces frapsa,

  2. Masz zainstalowany inny program nagrywający, który koliduje z frapsem [chodzi o kodeki],

  3. Nie posiadasz legalnej wersji programu,

  4. Twój komputer jest zarażony wirusem/ami,

  5. Zaktualizuj sterownik od karty graficznej.

… aha no i zainstaluj najnowsze kodeki.

Zrób jeszcze to:

Pobierz GeekUninstaller odinstaluj za pomocą tego programu frapsa, następnie wejdź do %appdata% i cofnij się do folderu AppData i tam przeszukaj wszystkie foldery w poszukiwaniu folderu Fraps, jeżeli znajdziesz to usuń.

Jest jeszcze możliwość, że kompletnie inny program, który nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem może blokować Frapsa [ale raczej to nie to, heh].

I jeszcze jeden mam pomysł… jak uruchamiasz frapsa to może we PPM—> Właściwości—> zakładka Zgodnośś i tutaj masz checkboxy, może masz zaznaczone “Wyłącz kompozycje wizualne/kompozycję pulpitu”.

I jeszcze w opcjach Frapsa można zmienić ustawienia, że nie wyświetla się liczba FPS i można też wyłączyć interfejs areo, kiedy fraps nagrywa, dobrze sprawdź ustawienia programu :wink:

I przypominam o świadomym odpowiadaniu na komunikaty wyświetlane na ekranie twojego monitora, heh.

Więcej pomysłów nie mam, daj znać co się dzieje. :o :smiley:

Masz zaznaczoną opcję Monitor Aero deskop (DWM) ?