Windows - awaria

mam windowsa xp sp2 profesional. gdy oglądałem www strony to nagle mi sie zresetował komputer (sam). uruchomił sie do sprawdzania poprawnosci plików na dyskach , gdy zakonczy skanowanie pojawia sie na bardzo ktrótko niebieskie tło z jakimis znakami (jest zakrótko by odczytac ) i sie znowu resetuje i tak w nieskonczonos , próbowałem go odzyskac z płyty ale niewiem jakie jest hasło do administratora ( komp kupiony z zainstalowanym winem) prosze o pomoc

niechce reinstalowac i czy ktos wie jakie jest standardowe hasło do administratora?

raczej nie ma standartowego hasła,ja jak instaluje sobie wina to bez hasła :slight_smile:

ile masz partycji jak parę to możesz bez problemu zreinstalować system poniewaz jak masz coś waznego na partycji z windowsem to zinstalujesz na innej partycji i zostaną ci te pliki co masz np na C

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 19:04

MI tez się tak stało i zreinstalowałem system

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 19:04

MI tez się tak stało i zreinstalowałem system

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 19:05

to może byc nie zgodność urządzen albo

sterowników

Czy robiłeś ostatnio coś poważniejszego w systemie lub woogle w komputerze np. wymieniłeś jakiś podzespół, zmieniałeś sterowniki etc. ?

Co konkretnie masz na myśli?

Chodzi Ci może o konsolę odzyskiwania systemu? Jeśli tak to nie koniecznie musi być założone hasło i wtedy wystarczy po prostu nacisnąć klawisz Enter. Być może u Ciebie nie ma więc proponuję sprawdzić taką ewentualność.

A skoro kupiłeś komputer z zainstalowanym już systemem to jeśli jednak jest hasło to skontaktuj się z odpowiednimi osobami (sprzedawcą), przedstaw problem i powinien podać Ci hasło. Ewentualnie możesz poszukać w jakiś papierach dołączonych przy kupnie do komputera czy nie ma w nich podanego żadnego hasła.

O konsoli odzyskiwania, poleceniach w niej można poczytać tutaj:

:arrow: Konsola Odzyskiwania w 2000/XP/2003

O ile uda Ci się dostać do kosnoli, proponuję sprawdzić partycje na dysku, a zwłaszcza tą systemową. Opis jak to wykonać znajduje się tutaj - poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189