Windows czy linux

co jest lepsze jesli linux to jaki i z jakiej stronki przez emula go sciagnac

Który lepszy to: Windows! Więcej programów i wogóle wszystko chodzi pod Windowsa, trudniej o jakiś soft pod Linuxa. Ale zależy też do czego będzie Ci on służył. Nara

Hmm, jesen lepszy do tego, drugi do tego, zależy do czego chcesz używać, ale dla zwykłych użytkowników, początkujących, zapewwne będzie Windows…

Windows jest dobry do gier i stacja ‘domowa’ , Linux jako niezawodny serwer.

linux do przegladania internetu, windows do grania.

linux do grzebania w systemie, windows do usuwania trojanow i grzybow.

ogolnie, to porównywanie tych dwóch systemów to jak próba konfrontacji zapaśnika sumo ze sprinterem.

Linux, linux, linux.

Bardziej stabliny, lepszy do pracy.

Windows jest dobry tylko jak chcesz sobie pograc lub zawiesic system od czasu do czasu.

Nie chce nikogo urazic ale windows jest systemem dla prostych mas a nie dla powaznych komputerowcow.

Owszem ma pare zalet jak np. mnogosc oprogramowania ale wlasciwie wiekszosc programow pod Winde ma swoje odpowiedniki w Linuchu.

To chyba z pozycji linxowego guru wsadziłeś kij w mrowisko.

Windows vs. Linux - odwieczna konfronatacja.

Ja całkiem niedawno miałem “linuxowego świra”. Zainstalowałem Mandrake’a 10.0 na swoim komputerze, jednakże nie należę do osób lubujących się w przydługawym bawieniu się komputerem, więc szybko system ten doprowadził mnie do szału - żeby zainstalować samo GnuGadu (odpowiednik kilku komunikatorów pod Windows w jednym) musiałem się nieźle napocić, a i tak nie przyniosło to skutku. Po kilkakrotnych rozmowach z moim przyjacielem, których jest zapalonym użytkownikiem Linux’a (pracuje na Slackware) doszedłem do wniosku, że jako początkujący użytkownik powinienem używać Aurox’a, a nie Mandrake’a, który nie cieszy się dobra opiną u osób które z Linux’em są zaprzyjaźnieni od dłuższego czasu…

Ososbiście na dzień dzisiejszy wolę Windows’a, aczkolwiek nie używam go do grania - to pozostawmy głupim dzieciakom, masowo grzejącym PS2, GameCube czy Xbox’y… Windows jako platforma domowa spełnia swoje zadanie na 4+. Nie narzekam na nagminne zawieszanie, a chwalę sobie łatwą obsługę i mnogość oprogramowania. Zgadzam się z Czaszi’m, że jest wiele, wiele odpowiedników aplikacji Windows’owskich pod Linux’a, co ważne właściewie wszystkie są Open Source, a więc w pełni darmowe. Jednakże tu pojawia się kolejny problem - często dochowują one miana rzeczy darmowych i są któtko i potocznie mówiąc LIPNE.

Podsumowując:

  1. Jeśli masz czas w bawienie się w nowy system: Linux, najlepiej Aurox - śwetnie spolszczony,

  2. Jeśli nie tylko ty używasz jeden komputer: Windows - Linux tylko zdenerwuje pozostałych użytkowników

  3. Szukasz oszczędności w komputerze: Linux - wszystko masz za darmo

  4. Życzę powodzenia

  5. Dabaj, aby nie stać się z powodu używania Linux’a, “internetowym bufonem”, który nie akceptuje innych systemów i ludzi z nich korzystających…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

P.S. Czszi: Mówiąc, że Windows jest dla prostych mas, udowadniasz tylko, że jesteś tzw. “internetowym bufonem”. Uważasz, że jeśli używasz Linux’a jesteś najlepszy i nikt z Windows’em Ci nie podskoczy. Ja odwrócę, Twoją wypowiedź: Linux jest dla mas, ze względu na jego darmowe rozpowszechnianie (które staje się śmiesznością, bo coraz cześciej jesteśmy zachęcani do kupowania czasopism z systemem, a serwery mirrorujące to bajka) i narastającą modę na coś, czego nikt nie zna…

Powiem ci tak: Kolega mojego taty miał Windowsa , zainstalował sobie Linuksa (z czasopisemka) i miał na jednym pulpicie 2 systemy operacyjne :smiley: Lepiej tego nie prubuj. Zainstaluj WINDOWSA bo on jest THE BEST !!

To prawda Windows jest dobry, ale zależy do czego. To nie jest system stworzony dla internetu, chciaż było NT, teraz XP czy Server 2003. Do internetu lepszy jest Linuks, jednak rzeczywiście, oczym sam się przekonałem, instalacja na nim czegokolwiek jest naprawdę trudna dla początjującego usera. Jednym słowem WOLĘ WINDOWS.

hm…

  1. jeżeli chodzi o dostępność oprogramowania, prezentacji, encyklopedii itp. - Windows, chociaż Linux też nie pozostaje w tyle (a przynajmniej zaczyna iść doprzodu)

  2. Praca zawodowa - jeszcze Windows - chociaż wiele firm i instytucji przechodzi na Linuxa (np. administracja w Niemczech przechodzi na Linuxa)

  3. Gry - Windows

  4. Stabilość pracy - Linux

  5. Aplikacje serwerowe, sieciowe itp. - Linux - nie mylić z przeglądaniem stron www

  6. Bezpieczeństwo - Linux (choć są już wirusy i inne grzyby na ten system)

  7. Koszty - Linux - nieprawda, że wszystko na linuxa jest darmowe :stuck_out_tongue:

  8. Obsługa - Windows (narazie)

Generalnie przetestuj windowsa, Linuxa i sam zobacz co ci odpowiada (Linux to nie tylko okienka - pamiętać o trybie tekstowym). Zadając takie pytania otrzymasz tylko zamęt :slight_smile: choć i pewnie z tego skorzystasz.

Pytanie nie ma sensu.

To, co będzie lepsze zależy od ciebie i od tego, czego oczekujesz od systemu.

Słynna stabilność - zależy od dystrybucji i przede wszystkim od samego użytkownika. Jak się umie nim posługiwać, to się parę lat nie zawiesi. Ale jak będzie się robić różne głupoty, to będzie Linux się wieszał jak Windows 95!

Wiem jedno o nowych użytkowniukach Linuksa. Dzielą się na dwie i tylko dwie grupy:

1 - nie chcieli, lub nie mogli dać sobie rady. Prawdopodobnie namównieni przez kogoś, kto im nagadał, jaki to świetny system. Inną przyczyną może być mała cierpliwość i absurdalne oczekiwania. Usuwają go i nie wracają.

2 - Linux to ich podstawowy system. Windows służy im niemal tylko do grania. Po pewnym cvzasie nawet skłonni usunąć Windowsa, ale nieliczni.

Jeżeli oczekujesz, że będziesz siedział na Linuksie i od pierwszego dnia wszystko umiał. Że wszystkie programy i gry z Windowsa będą działać. To polecam ci sprawdzić ten link.

A jeśli jesteś gotowy się poużerać przez parę tygodni, to napiszę, że nie musisz go przez emula ściągać.

Linux jest dostępny na wielu serwerach FTP.

Jak wolisz p2p, to można ściągnąć przez Bittorrenta.

Tutaj masz pliki .torrent do pobrania najnowszej wersji Fedory Core 2, której używam i którą polecam.

ps. Proszę moderatorów o nieusuwanie linka do torrentów. Są tam tylko torrenty do pobrania darmowej dystrybucji Linuksa. Żadnych warezów tam nie ma.

Linuksa polecam sciagnac http://www.redhat.com . Coz Linux fajna sparwa ale trzeba wymiatac w komedach i w jezeku C luB C++ to mozna w powlokach pisac skrypty, bo jadro RED HATA jest napisane w C. Jednak dla poczatkujacych polecam WIN XP

Na http://www.redhat.com już dawno nie ma Linuksa do pobrania.

Na podanej przeze mnie stronie jest do pobrania Fedora. Kontynuacja RH.

Więcej gier i programów jest do Windowsów… a więc chyba Windows :slight_smile:

Morfeusz, nie chodzilo mi o to ze:

Chodzilo mi o to ze Windows jakby nie patrzec jest prostym systemem ze wzgledu na konfiguracje i obsluge.

W lunuxie zeby go skonfigurowac pod siebie trzeba chwilke w nim posiedziec.

Dlatego powiedzialem ze Windows jest dla “prostych mas” - czyli uzytkownikow ktorzy o systemie maja male pojecie ,a zaczynanie od linuxa to dla nich jak wyprawa w gory bez sprzetu.

Linux jak dla mnie ma wieksze mozliwosci konfiguracji a w windowsie nie lubie np. Niemoznosci odinstalowania programow.

P.S. Nie jestem jak to okresliles “internetowym bufonem”. Raczej patrze na systemy pod wzgledem uzytkownosci, niezawodnosci i wydajnosci.

Dobre, dobre… uzywam, uzywalem wszystkich (prawie) Windowsow i jeszcze w zadnym nie mialem problemow z deinstalacja oprogramowania. Jezeli Ty miales z tym problemy to moze nalezalo sie lepiej zapoznac z produktem “dla mas” “pod wzgledem uzytkownosci” :?:

Może nieprawidłowo je odinstalowywujesz? :wink:

Ok, powiedzcie mi, w takim razie, gdzie moge odinstalowac w XP Windows Movie Maker bez uzywania dodatkowego oprogramowania lub jak usunac np. Calkowicie Borlanda 5 z Win XP bo mi sie to nie udawalo, poniewaz instalator windy sie zwieszal przy odistalowywaniu (wiem ze to nie jest program z windy ale takze mialem problem z odinstalowaniem - odinstalowywalem przez dodaj usun).

Oczywiscie mozna to usunac Shift + Del ale w tym przypadku zostaje duuuzo smieci.

Poza tym ilu z was ktorzy tak chetnie sie wypowiadaja na temat Linuxa korzystalo z niego przez dluzszy czas?

P.S. Ja tylko wyrazilem swoja opinie i napisalem

wiec jesli ktos sie czuje urazony to przepraszam (nie bylo to zamierzone).

A Dlaczego chcesz usunąć te programy ?? mogą ci sie przydać :smiley: