Windows dla osoby niepełnosprawnej

Szukam informacji czy są jakieś  preferencje przy zakupie  Windowsa10  na  potrzeby osoby niepełnosprawnej - jakieś  akcje Microsoftu może, ew łatwieszsze niż  z PFRONu do uzyskania  refundacje, może  ktos  natknął się  na  jakąś  skierowaną  własnie  do osób niepełnosprawnych promocję . 

Od strony M$ dostajesz ułatwienia dostępu, na promocje w formie zniżki nie licz. Od dofinansowania jest wspomniany PFRON.

Udało mi się  pozyskać  komputer z firmy dla  straszego facet ktory już  nie  chodzi prawie i internet jest dla niego “artykułem pierwszej potrzeby”  jednak firma  nie może  udostępnić człowiekowi Windowsa a otrzymać dofinansowanie z PREFRON na sam system operacyjny jest prawie niemożliwością. Linux w grę nie wchodzi bo osoba ta korzysta ze specjalistycznych programów. Wydatek zaś  400 zł byłby dużym obciążeniem dla  jego budżetu.  Do poprzedniej maszyny udało mi się w jednym z e sklepów uzyskać wtedy jeszcze Vistę z  dużą bonifikatą a  teraz  kiedy wszystko to sieciówki rozmowa konczy się  na  na starcie 

Dużo czasu nie zostało, ale może pokombinuj z pozyskaniem / tanim zakupem Win 7/8 i upgrade do 10.