Windows dlugo sie laduje

mam Windows Xp home edition bardzo dlugo sie laduje gdy pojawia sie okno ZAPRASZAMY trzeba czekac okolo 5 min na zaladowanie. systemu co zrobic ?

start/uruchom/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction i kliknij 2 razy na opcję Enble i w pole wartośc wpisz Y, bo pewnie masz tam N

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … opic=116.0

viewtopic.php?t=76580

Poczytaj, ew. przeskanuj system antywirusem jeśli podejrzewasz syf (albo daj logi).

Ja mam ten sam problem, ale u mnie jest to spowodowane raczej tym, że dysk jest już stary (4lata) i w ogóle wszystkie pliki powoli kopiuje.

matteo93 jeśli mogę spytać, a co to w ogóle da i co się zmieni? Możesz troszke więcej napisać bo terz jestem zainteresowany :slight_smile:

Poczytaj jeszcze To

Jak już polecamy tutki na optymalizacje, która terz przyśpieszy ładowanie systemu to polecam ten

Ostatnia możliwość:

start>uruchom>msconfig>przejść na zakładkę uruchamianie>i odznaczyć te pola w programach które są niepotrzebne>ponownie uruchomić kompa.

no właśnie ta możliwość odnosi się do linków, który podałem ja i tacyer , :roll:

Albo jeśli już nic Ci nie pomoże to jeśli masz czas i chęci to zrób sobie formata, jeśli po nim dalej system będzie się tak długo ładował to już jest naprawde źle :?

Jeszcze wypadało by sprawdzić czy podczas ładowania systemu prawidłowo

jest rozpoznawany sprzęt. Czy w “Menadżer Urządzeń” niema jakichś “pytajników”

czy niema jakichś konfliktów sprzętowych lub brak serowników?

Czy do dysków i napędów IDE prawidłowo włącza się szybszy tryb DMA czy wolny tryb PIO?

NIe sądze że błedy w sterownikach mogą spowolnić ładowanie się systemu :? Ale można to sobie sprawdzić do prawidłowego działania systemu.