Windows&dos ładuje dopiero po 15 minutacxh od właczenia komp

Pisze w imieniu kuzyna

Który dostał za darmo komputer od swojego kuzyna to co napiszę poniżej to spisane z konkretyzowane jego wrażenia ze współpracy z komputerem a właściwie jej Braku

A) Wiek komputera około 10 Lat może więcej

B) Komputer po włączeniu zaczyna piszczeć pomijając fakt że chodzi jak rudy 102 (Niestety w zestawie Szarika nie było)

C) Do nie dawna na monitorze wyskakiwał jakiś napis po angielsku nie zapamiętał treści wiem tylko że komputer Piszcząc ale z tym napisem po co najmniej 15 minutach (do Rekord 2h) dopiero Windows się botował

D) Napis zginął i tak wiatraki chodzą monitor miga ale właśnie miga a nie się załącza czyli chyba karta Grafiki

E) Komputera nie da się normalnie wyłączyć włączyć tak ale wyłączyć już nie trzeba prądem.

to na razie wszystko

Ale ja chce wiedzieć od czego mógł być ów tajemniczy napis przyszło mi do głowy może płyta główna

Jutro Będę miał z pisaną całą konfiguracje trupa to podam

Ale może znajdzie się prorok co już teraz poda prawdopodobną przyczynę problemów

PS Komputer włączył się tylko raz uruchomiony prze darczyńce w domu kuzyna

Proszę Nie pisać odpowiedzi w stylu wyrzucić przez okno i wziąśc coś nowego naprawdę ta opcja odpada brak kasy

Sprawdż czy BIOS trzyma dane…datę,godzinę.Jeśli nie wymień na początek baterię na płycie głównej.O inych parametrach pisz,jak będziesz je znał.Pobierz Everesta Home Edition,nawet na pendriva.

Ja tego kompa fizycznie u siebie nie mam

A do biosu nie da się wejść

Bo po zniknięciu tego napisu monitor się nie włącza tylko komputer piszczy to jak w ciemno wejść nic nie widać

Baterii nie zaszkodzi wymienić,to tylko kilka zł.Zróbcie zdjęcie tego BSOD-a /komunikatu/

Odkurzam temat Bo trochę zaleciał kurzem Komputer dostane do domu do naprawy to postaram się go opisać

Takie Pytanie dodatkowe od czego to zależy że żeby się zaczął ruszać windows trzeba wcisnąć F1?

ja podejrzewam wybulone kondensatory, jezeli to prawda to nawet nie warto go reanimowac.

Komputer okazuje sie działa magiczny klawisz to F1